Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Strona :
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
   ...  
626
dodano: 2022-05-27
POLITYKA GOSPODARCZA
Dyrektywa Omnibus, która wchodzi w życie 28 maja, ma wzmocnić ochronę konsumentów przed nieuczciwymi praktykami handlowymi. Chodzi m.in. o fałszywe przeceny, kiedy sklep najpierw podwyższa ceny, by następnie je obniżyć do pierwotnego poziomu, promując ten zabieg jako znaczącą obniżkę. Producenci nie będą mogli również różnicować składu produktów na poszczególne rynki bez jasnej informacji dla konsumenta o tych praktykach. Polski projekt przepisów implementujących Omnibusa do krajowego prawa wciąż jest na etapie prac rządowych – mówi Andrzej Gantner, dyrektor generalny, wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności.
dodano: 2022-05-27
PRZEMYSŁ
Maj w Łódzkiej Strefie upływa pod znakiem święta branży AGD. Zabytkowa fabryka rodziny Grohmanów, a obecnie siedziba ŁSSE staje się przestrzenią spotkań najważniejszych osób w przemyśle AGD na świecie. W tym roku, na IV Kongresie AGD, dyskusje toczyły się wokół skomplikowanej sytuacji gospodarczej w jakiej przedsiębiorcy funkcjonują od wybuchu pandemii. Na agendę trafiły najważniejsze tematy, takie jak: proces wychodzenia z pandemii, oddziaływanie na biznes konfliktu na Ukrainie, zmiany na rynku pracy. Jaka konkluzja płynie pierwszego dnia rozmów? Branża dobrze radzi sobie w kryzysie.
dodano: 2022-05-27
FINANSE
Rok 2021 był najlepszy w historii leasingu w Polsce. Miało to odzwierciedlenie w liczbie raportów o nowych klientach, pobieranych z Krajowego Rejestru Długów przez firmy z tego sektora. Tylko od początku tego roku zaczerpnęły one z KRD 454 tys. takich raportów. W całym 2021 r. – niemal 1,4 mln. Wraz z intensywnym rozwojem rynku przybywa jednak klientów, którzy nie płacą rat. Według danych KRD są oni winni firmom leasingowym 988,8 mln zł.

dodano: 2022-05-27
TELEINFORMATYKA
Cyberprzestępcy w wiadomościach phishingowych czy smishingowych (wysyłanych za pomocą SMS-ów) najczęściej zamieszczają linki, które przekierowują ich odbiorców do złośliwej zawartości. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyna stosowana przez nich metoda. Do maili często są dołączane pliki w formacie PDF, które po otwarciu mogą wyrządzić znaczące szkody na urządzeniach ofiar.
dodano: 2022-05-27
TECHNOLOGIE
Zdalna weryfikacja tożsamości podczas rozmowy z urzędnikiem, sprawy sądowej czy egzaminu kwalifikacyjnego na uczelnię, a także złożenie podpisu pod dokumentem urzędowym czy umową o pracę? To możliwe m.in. dzięki aplikacji Inperly zintegrowanej z komunikatorem Microsoft Teams, która powstała dzięki współpracy Billennium, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i firmy Microsoft. Od 26 maja rozwiązanie to będzie oferowane w specjalnej ofercie pre-order, gwarantującej rabat w wysokości do nawet 80 proc. za dostęp użytkownika.
dodano: 2022-05-27
POLITYKA GOSPODARCZA
Komentarz radcy prawnego dr Karoliny Mazur

Pracodawcy wciąż nie mają podstaw prawnych do zbierania i przetwarzania informacji na temat wykonania lub przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 przez pracowników. To samo dotyczy wyniku testu. Wymaganie od zatrudnionego przeprowadzenia go lub okazania certyfikatu covidowego, jest całkowicie sprzeczne z przepisami. Może spotkać się odmową i zostać uznane za naruszenie zasady równego traktowania. Sytuację może zmienić projektowana ustawa, która da pracodawcom narzędzie prawne m.in. do pytania pracowników o wynik testu, fakt przebytej infekcji i przyjęcie szczepienia. Rozwiązanie ma szansę wejść w życie już jesienią br. Choć jest mocno spóźnione, to nadal wydaje się potrzebne. Według wielu lekarzy, pod koniec roku czeka nas kolejna fala zakażeń. Do tego ww. regulacja może być postawą dla kolejnych aktów prawnych, które znajdą zastosowanie w innego rodzaju sytuacjach pandemicznych. 
dodano: 2022-05-27
ZARZĄDZANIE
Faurecia, należąca do Grupy FORVIA, wzięła udział w 2. edycji badania Diversity IN Check, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dzięki temu znalazła się na wiarygodnej i corocznie weryfikowanej liście organizacji, wykazujących się dojrzałością pracodawców w zakresie zarządzania różnorodnością i budowaniem inkluzywnych organizacji. 
dodano: 2022-05-27
ZARZĄDZANIE
W tegorocznej, czternastej edycji konkursu Great Place to Work® do badania zgłosiło się 140 firm. To blisko o 50% więcej niż w roku ubiegłym. Spośród przebadanych organizacji aż 44 zostały wyróżnione tytułem Najlepszego Miejsca Pracy™ Polska 2022. Na pierwszym miejscu w kategorii firm dużych znalazł się DHL Parcel Polska. W kategorii firm małych i średnich liderem zostało Idego Group. Ta sama firma otwiera ranking Najlepszych Miejsc Pracy™ dla Milenialsów 2022. Tytuł Legendy, nadawany firmom, które 5 lat z rzędu uzyskały tytuł Najlepszego Miejsca Pracy™, przypadł VFS Usługi Finansowe Polska.
dodano: 2022-05-26
POLITYKA GOSPODARCZA
Zmiany w Polskim Ładzie obniżające podatek PIT z 17 proc. do 12 proc. oraz inflacja kilkukrotnie wyższa od przewidywanej przed rokiem odbijają się na finansach miast. Ograniczają bowiem ich przychody, pochodzące w największym stopniu z podatku dochodowego, oraz zwiększają wydatki z powodu coraz szybciej rosnących kosztów inwestycji. Sytuacji nie poprawiają też wojna w Ukrainie i napływ uchodźców oraz pandemia, choć nie są to najistotniejsze problemy dla budżetów samorządów – mówi Piotr Husejko, skarbnik miasta Poznania.
dodano: 2022-05-26
LUDZIE I FIRMY
W ciągłym biegu, stresie, nieustającym procesie zmian i przy ogromnym deficycie czasu. Tak niestety wygląda aktualnie codzienność większości współczesnych zatrudnionych. Ostatnie dwa lata, choć dały pracownikom możliwość wprowadzenia balansu pomiędzy życiem zawodowym, a życiem prywatnym, sporej części udowodniły jednocześnie, że nie do końca potrafią efektywnie zarządzać swoim czasem, tak by nie tylko móc sprawnie wykonywać zawodowe obowiązki, ale również rozwijać się i zdobywać nowe kompetencje, ale nie kosztem życia prywatnego. Czy w tak szybko zmieniającym się obecnie świecie, jesteśmy w stanie znaleźć czas by podnosić zawodowe kwalifikacje, zachowując jednocześnie work-life balance?