Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zrównoważone projektowanie w innowacyjnym biznesie


Urząd Patentowy RP, pod powyższym tytułem, organizuje w dniach 15-16 marca, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, XI Międzynarodową Konferencję z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce”. Konferencja jest jednym z wydarzeń organizowanych w ramach Jubileuszu 100. rocznicy ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, w tym powołania Urzędu Patentowego RP. Honorowy patronat nad obchodami jubileuszowymi objął Prezydent RP Andrzej Duda.


XI edycja Międzynarodowej Konferencji z cyklu „Innowacyjność i kreatywność w gospodarce” pod hasłem „Zrównoważone projektowanie w innowacyjnym biznesie” nawiązuje do kwestii wzornictwa przemysłowego w kontekście ochrony środowiska oraz wyzwań stawianych przez model gospodarki cyrkularnej dla branży wzorniczej: od uwarunkowań prawnych, potrzeb społecznych i biznesowych, poprzez przykładowe rozwiązania z zakresu innowacji ekologicznych w dziedzinach technologii, idee recyklingu oraz upcyklingu, odpowiedzialność społeczną biznesu, po problematykę projektowania ekologicznej przestrzeni miejskiej.

Należy się spodziewać, że podobnie jak w latach ubiegłych tematyka konferencji spotka się z ogromnym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców oraz instytucji otoczenia biznesu. Corocznie w obradach konferencji uczestniczy ponad 200 osób, a znacznie szersze grono śledzi jej przebieg dzięki transmisji online. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie wystawa Akademickich Centrów Designu organizowana przez ASP w Łodzi.

Główne zagadnienia konferencji:
  • Skuteczne modele biznesowe w dobie gospodarki cyrkularnej
  • Projektowanie ekologicznych innowacji
  • Środki publiczne dla ekoprojektowania
  • Rola projektanta w tworzeniu rozwiązań proekologicznych
  • Ekodizajn jako jeden z obszarów podejmowanych w ramach strategii biznesu odpowiedzialnego społecznie (CSR)
  • Projektowanie ekologicznej przestrzeni miejskiej
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w organizacji konferencji wspierają: Światowa Organizacja Własności Intelektualnej, Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA.

Partnerują wydarzeniu: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Ambasada Danii w Rzeczpospolitej Polskiej, Adamed SA, Agencja Rozwoju Przemysłu SA, Międzynarodowe Targi Poznańskie SA, Passio sp. z o.o., Patpol Kancelaria Patentowa, Polservice i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Medialnie konferencję wspierają: Prestiż - relacje gospodarcze i Polish Market.


Źródło: Urząd Patentowy RP


dodano: 2018-02-27 07:06:23