Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego FM Logistic

Dyrektor Generalny FM Logistic na Europę Centralną – Piotr Sukiennik – podjął decyzję o rezygnacji z zajmowanego stanowiska z początkiem lutego br. Zarząd Grupy FM Logistic zdecydował się powierzyć tę funkcję Danielowi Franke. Nowy dyrektor generalny będzie kierował działalnością magazynową, co-packingową i transportem krajowym w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech.

Do głównych zadań nowego dyrektora należeć będzie przygotowanie strategii rozwoju firmy oraz kontynuowanie planu poprawy doskonałości operacyjnej marki FM Logistic na rynkach łańcucha dostaw.

Daniel Franke posiada blisko 20-letnie międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. Rozpoczynał swoją karierę zawodową w Grupie Schenker, początkowo w Polsce, gdzie piastował kilka stanowisk w dziale sprzedaży i marketingu oraz jako kierownik strategicznych projektów logistycznych. Był także odpowiedzialny za pozyskanie i wdrożenie pierwszych dużych projektów z obszaru logistyki kontraktowej operatora w Polsce. W kolejnych latach  w Niemczech, w siedzibie Grupy, w departamencie Corporate Conntract Logistic/Supply Chain Management nadzorował duże wdrożenia i start-upy realizowane w kilku krajach południowej i zachodniej Europy. W 2010 roku dołączył do Rohlig Suus Logistics, gdzie przez ponad 7 lat jako CEO i członek zarządu odpowiadał m.in. za przekształcenie produktów Logistyki Kontraktowej i Drobnicy Krajowej w Polsce w dochodowe i najszybciej rozwijające się sektory firmy.

Źródło: FM Logistic Polska – oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada 10 centrów logistycznych, 15 magazynów przeładunkowych, zatrudnia blisko 3 tysiące pracowników, dysponuje łącznie ponad 630 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2 tysięcy pojazdów.


dodano: 2018-02-15 07:02:50