Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Zakończyła się XVI edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

11 kwietnia br. w Sali Notowań odbyła się gala finałowa XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Główną nagrodę w konkursie odebrał zespół ”Gronkowce” z XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Warszawie. Kolejne, czołowe miejsca zajęły drużyny: „Szóstka9”, „3A-XXI-10”, „PSJM” oraz „Szóstka29”.
 

  
Ponad 19 tys. uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych - uczestników tegorocznej edycji SIGG, którzy utworzyli 7,5 tys. giełdowych zespołów, zmierzyło się w XVI edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Poznaliśmy właśnie wyniki konkursu, którego ostateczny etap odbył się 11 kwietnia w Sali Notowań GPW. Podczas finału zwycięskie zespoły z dwóch poprzednich etapów (w sumie 20 drużyn) starały się pomnożyć posiadane wirtualne środki „na żywo”, podczas kilkugodzinnej, specjalnie przygotowanej rozgrywki.

Przedmiotem wirtualnych inwestycji w finale były akcje spółek wchodzące w skład indeksów WIG20 i mWIG40, ETF-y, kontrakty terminowe na akcje, kontrakty terminowe na indeks WIG20 i mWIG40 oraz kontrakty walutowe. Ranking finału został ogłoszony bezpośrednio po jego zakończeniu. Główną nagrodą w konkursie odebrał zespół ”Gronkowce” z XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Warszawie .Kolejne, czołowe miejsca zajęły drużyny „Szóstka9”, „3A-XXI-10”, „PSJM” oraz „Szóstka29”.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i kursu e-learningowego. Uczestnikami  są 2-4 osobowe zespoły uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych pod opieką nauczycieli, posiadający możliwość korzystania z doświadczenia koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu.Tegoroczna rywalizacja była pasjonująca. Po półtoramiesięcznym, sukcesywnym inwestowaniu wirtualnych środków (30 tys. zł w I etapie oraz 20 tys. zł w II etapie projektu) oraz nauki w ramach kursów e-learningowych, na czele rywalizacji po I etapie się znajdował się Zespół „Społeczeństwo” z XCIV Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. St. Maczka w Warszawie. Drugi etap trwał trzy tygodnie i polegał na inwestowaniu w kontrakty terminowe na akcje, indeksy i waluty. Na pierwszym miejscu w tej fazie zmagań znaleźli się uczniowie z Zespołu „Gronkowce” z XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Warszawie. Do Finału  odbywającego się w Sali Notowań GPW zakwalifikowało się łącznie 20 zespołów (po 10 z wcześniejszych etapów), które najlepiej wykorzystały zdobytą wiedzę i najkorzystniej rozdysponowały wirtualne pieniądze. Spośród tej grupy zostali wyłonieni zwycięzcy i wyróżnieni tegorocznej edycji SIGG.

W konkursie nagrodzonych zostało pierwszych 5 zespołów, które uzyskały najwyższe wartości portfela inwestycyjnego w Finale SIGG. Nagrody pieniężne otrzymały zespoły oraz nauczyciel-opiekun:
  • 1 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 10 tysięcy złotych

  • 2 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 8 tysięcy złotych

  • 3 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 6 tysięcy złotych

  • 4 miejsce: nagroda dla Zespołu w wysokości 4 tysięcy złotych

  • 5 miejsce nagroda dla Zespołu w wysokości 4 tysięcy złotych
Wyróżnionych natomiast zostało 15 kolejnych, najlepszych zespołów w Finale SIGG, z których każda otrzymała nagrodę pieniężną  w wysokości od 2 do 1,5 tys. zł.

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA


dodano: 2018-04-12 06:50:51