Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Z Polski Wschodniej w świat ze wsparciem z PARP

Firmy z Polski Wschodniej mogą zdobyć nawet 800 tys. zł dofinansowania kosztów wprowadzenia swoich produktów i usług na nowe rynki w konkursie „Internacjonalizacja MŚP”. Przedsiębiorcy z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego mają czas do 3 września.
Dofinansowanie w wysokości nawet 800 tys. zł

Mogą oni otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 800 tys. zł. Warunkiem jest ekspansja z produktem na co najmniej jeden rynek spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Przedsiębiorcy planujący wejście na rynek szwajcarski lub do jednego z państw objętych EOG mogą liczyć na wsparcie do 550 tys. zł.

Co może być dofinansowane?
  • usługi doradcze związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego;
  • usługi związane bezpośrednio z wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów
  • udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
  • nabycie środków trwałych z wyłączeniem nieruchomości lub wartości niematerialnych i prawnych w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.
Minimalny wkład własny to 15% kosztów projektu.

Wszelkie pytania dotyczące dofinansowania ekspansji na nowe rynki zagraniczne można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie poddziałania. Wyjaśnień dotyczących konkursu udziela również Informatorium PARP, odpowiadając na zapytania kierowane przez formularz kontaktowy w portalu PARP: oraz telefonicznie pod numerami: 22 574 07 07 oraz 0 801 332 202.


Źródło: PARP. Szczegóły: Internacjonalizacja MŚP.dodano: 2019-06-10 07:12:41