Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
XVII edycja Konkursu "Przedsiębiorczość, finanse i zarządzanie" rozstrzygnięta

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w składzie: Tomasz Dzikowski, Wojciech Musiał,  Bartosz Stawski, zdobyli nagrodę I stopnia w konkursie Przedsiębiorstwo, Finanse i Zarządzanie organizowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga.

W konkursie brały udział uczelnie ekonomiczne z całego kraju. Zakwalifikowanych zostało 15 najlepszych drużyn. Zwycięska drużyna to studenci III roku studiów I stopnia Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów.

W ramach konkursu studenci mieli między innymi do przygotowanie case study związanego z rozwojem nowej firmy, zmierzenie się z tematyką i realnym przejęciem spółki oraz wzięcie udziału w negocjacjach biznesowych. Ponadto musieli wykazać się kompleksową wiedzą z zakresu kalkulacji matematyczno-statystyczno-finansowych, budowania optymalnej oferty przedsiębiorstwa, postępowania w sytuacji kryzysowej oraz przygotowania odpowiedniego arkusza kalkulacyjnego. Niezbędna była także umiejętność strategicznego podejmowania decyzji.


Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu


dodano: 2013-05-31 10:30:17