Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

ŚTP to międzynarodowa inicjatywa organizowana od 2008 roku, w 160 krajach świata. Celem akcji jest promocja przedsiębiorczości i aktywizacja rozwoju oraz świadomy i zrównoważony rozwój. Odbędzie się 13-19 listopada. Jak można się włączyć? Wystarczy zaplanować wydarzenie związane z tematem przedsiębiorczości i zarejestrować się na stronie projektu. Tak jak na Pomorzu, gdzie w tegorocznej edycji uczestniczyć będzie ponad 60 organizacji.

– Jak co roku zapraszamy na liczne wydarzenia, związane z szeroko pojętym prowadzeniem własnej działalności. Nasi eksperci zaprezentują między innymi najnowsze trendy w coachingu biznesowym. W ramach warsztatów organizowane będą też gry symulacyjne. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. To będzie naprawdę ciekawy tydzień – mówi Łukasz Rokicki z Agencji Rozwoju Pomorza, regionalny koordynator ŚTP.

Podczas tygodnia zorganizowanych będzie kilkadziesiąt szkoleń i wykładów. Eksperci z różnych dziedzin biznesu, między innymi trenerzy interpersonalni oraz doradcy finansowi opowiedzą o tym, jak skutecznie zarządzać personelem oraz skąd pozyskać finanse na rozwój firmy. Poruszone będą również kwestie związane z social-media oraz jak profesjonalnie prowadzić negocjacje biznesowe.  

Wydarzenia X Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowane będą na terenie całego województwa. 15 listopada 2017 r. w 17 powiatowych urzędach pracy w województwie pomorskim odbędzie się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości. Będą stoiska informacyjne oraz spotkania z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy. Przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. jak zdobyć środki na sfinansowanie  własnych projektów.  W Malborku, Kościerzynie i Lęborku  zorganizowane zostaną  też specjalne spotkania  dla młodzieży z doradcami zawodowymi. Z kolei Pomorski Park Naukowo-Technologiczny zorganizuje konsultacje oraz warsztaty dla startupów. Ofertę dla uczestników przygotują również Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Gdańsku, Słupsku, Malborku, Chojnicach i Wejherowie.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.


Źródło: UMWP. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program na stronie Tygodnia Przedsiębiorczości.


dodano: 2017-11-07 07:43:11