Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Wielkanoc w prezencie od pracodawcy


Według danych GUS w 2018 roku ceny detaliczne żywności w Polsce wzrosły średnio o 2-3,5 proc. Ekonomiści szacują, że w tym roku trend ten utrzyma się na podobnym poziomie, co oznacza, że zbliżające się święta wielkanocne będą jeszcze droższe. To doskonały moment dla firm, by wręczyć pracownikom prezent, który będzie realnym wsparciem domowego budżetu. Tak właśnie postąpi niemal połowa firm w Polsce, co oznacza, że niemal 8 milionów pracujących Polaków będzie miało bogatsze święta.


Udane święta w prezencie od firmy

Dla wielu firm zbliżające się święta to idealny czas, aby zadbać o potrzeby pracownika, a przy okazji także jego kieszeń, tak aby jak najmniej odczuł on ciężar wielkanocnych wydatków. Z badania „Drogowskaz Motywacyjny 2018” przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services wynika, że prawie połowa firm w Polsce (48 proc.) wręcza zatrudnionym podarunki z okazji świąt Wielkiej Nocy, co oznacza, że w praktyce niemal 8 milionów pracowników może spodziewać się w tym roku wielkanocnej niespodzianki od swojego szefa. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli na świąteczne oszczędności, może okazać się prezent w postaci karty podarunkowej. Dzięki niej zapłacimy nie tylko za zakupy spożywcze, ale także upominki dla bliskich.

Promocje w sklepach, radość w domu

Każda rodzina ma własne preferencje zakupowe i zwyczaje żywieniowe, od których ostatecznie będą zależały świąteczne wydatki. Co nie zmienia faktu, że kilkusetzłotowy ekstra wydatek związany z przygotowaniem świąt stanowi ważną pozycję (lub poważny uszczerbek) w domowym budżecie. Nic dziwnego, że niemal wszyscy aktywni zawodowo Polacy (aż 90 proc.) szukają w tym okresie wszelkiego rodzaju promocji czy zniżek i w miarę możliwości chętnie z nich korzystają – tak wynika z badania „Szef pomaga zajączkowi”, zrealizowanego przez SW Research na zlecenie Sodexo.

– Nasze doświadczenia pokazują, że do pracowników przed świętami, oprócz drobnych prezentów rzeczowych, trafią karty podarunkowe zasilane średnio na kwotę około 200 złotych. Warto pamiętać, że poza samą wartością nominalną karty, jej użytkownicy otrzymają także dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek i promocji oferowanych przez partnerów Sodexo – zaczynając od tańszych zakupów w popularnych sieciach detalicznych, a kończąc na możliwościach skorzystania z niższych cen za przejazdy autobusowe oferowane przez Flixbus czy tańszego tankowania na stacjach Circle K. – Małgorzata Kroh, Dyrektor Marketingu i Rozwoju w Sodexo Benefits and Rewards Services.

Wielkanoc to znakomita okazja do integracji i wzmocnienia relacji w zespole podczas wspólnego świątecznego spotkania. Oprócz kolorowych pisanek, baranków czy lukrowanych babek, bez wątpienia sympatycznym elementem będą firmowe prezenty, które sprawią, że wielkanocne koszyki i stoły pracowników staną się bogatsze, a oni sami bardziej zmotywowani do pracy po powrocie ze świątecznego urlopu.


Źródło: Sodexo Benefits and Rewards Services


dodano: 2019-03-29 07:01:15