Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Walki otwiera trzecia fabrykę w Polsce

Grupa Walki — jeden z największych producentów materiałów do opakowań ochronnych i laminatów technicznych, poinformowała, że będzie rozbudowywać sieć produkcyjną w Europie. Grupa zamierza otworzyć w Polsce nowy ultranowoczesny zakład produkcyjny we Wrocławiu. Nowa fabryka ma rozpocząć pracę w trzecim kwartale 2013 roku.

Początkowo fabryka zajmie się obsługą segmentów klientów, przemysłu leśnego oraz opakowań dla klientów. Inwestycja wyniesie około 10 mln EUR. W początkowym okresie działalności zakład będzie zatrudniać około 50 osób. „Grupa Walki ma nadzieję pokazać tą inwestycją ogromne zaangażowanie firmy w Europie Środkowej i Wschodniej — regionie, w którym baza klientów dynamicznie się powiększa. Zamierzamy zaproponować bardziej efektywne i trwałe rozwiązania dotyczące łańcucha dostaw oraz korzystniejsze możliwości na poziomie obsługi klienta. Bycie blisko naszych klientów zawsze było i pozostanie priorytetem dla firmy Walki. Teraz z zupełnie nowym zapleczem produkcyjnym będziemy mieli możliwość skrócić czas realizacji, a w dłuższej perspektywie rozszerzyć ofertę produktów” — mówi Leif Frilund, prezes i dyrektor generalny.


„Uruchomienie zakładu produkcyjnego światowego formatu daje nam nowe możliwości poszerzenia naszych działań w procesie wzrostu firmy. W przyszłości będziemy mieć jeszcze więcej okazji, żeby zoptymalizować naszą działalność produkcyjną w Europie i uzyskać dostęp do nowych źródeł pozyskiwania surowców” — mówi Timo Finnström, wiceprezes wykonawczy odpowiedzialny za działania operacyjne. 


Zakład został strategicznie ulokowany we Wrocławiu, w południowo-wschodniej Polsce, z bardzo dobrym dojazdem do autostrady i w pobliżu kluczowych rynków.
Grupa Walki jest jednym z największych producentów laminatów technicznych i materiałów do opakowań ochronnych. Specjalizuje się w produkcji inteligentnych laminatów wielowarstwowych opartych na różnych rodzajach podłoża, przeznaczonych do różnych zastosowań — od energooszczędnych okładzin i membran budowlanych po opakowania barierowe. Grupa Walki działa na terenie dwunastu krajów, posiada zakłady w Finlandii, Niemczech, Holandii, Polsce, Rosji, Wielkiej Brytanii i Chinach i zatrudnia około 950 pracowników. Roczna sprzedaż netto Grupy wynosi ponad 300 milionów

dodano: 2013-04-08 13:26:36