Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
VI edycja ARP Innovation Pitch

Agencja Rozwoju Przemysłu SA po raz VI organizuje ARP Innovation Pitch. Jest to kolejna edycja wydarzenia, które ma na celu skojarzenie jak największej liczby start-upów i małych, średnich firm z dużymi spółkami. ARP wspólnie z ekspertami Synthos SA poszukujemy innowacyjnych pomysłów z obszaru technologii produkcji surowców kosmetycznych, klejów i surowców do druku 3D.

Synthos SA  jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz największym producentem polistyrenu do spieniania (EPS) w Europie i jednym z największych producentów tego surowca na świecie. Firma dostarcza zaawansowane technologicznie produkty najwyższej jakości. Spółka znana jest także ze swojej działalności innowacyjnej i wspierania nowych pomysłów.

Obecnie poszukuje rozwiązań technologicznych w następujących obszarach:
    •    produkcji surowców kosmetycznych
    •    klejów
    •    surowców do druku 3D

Jeśli Wasze pomysły obejmują rozwiązania dla wyżej wymienionych obszarów lub zbliżonych do nich to już 27 marca 2017 r. organizatorzy ruszają z rekrutacją. Zachęcają do przesyłania pomysłów poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ptt.arp.pl. Konkurs skierowany jest do start-upów oraz małych średnich firm. Organizatorzy poszukują rozwiązań na poziomie TRL powyżej 3, jest to minimum ponieważ nie zamykają się na firmy, które zechcą przedstawić gotowe rozwiązania.

Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którzy chcą podjąć wyzwanie tworzenia nowych, innowacyjnych produktów i tych, którzy chcieliby podjąć współpracę w tym zakresie ze spółką posiadającą już swoją pozycje i renomę na światowych rynkach.

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa przez miesiąc: od 27 marca do 8 maja 2017 r. Nadesłane propozycje będą podlegały ocenie specjalistów ARP, a następnie ekspertów z Synthos SA. Na zakończenie konkursu wybrani finaliści zaprezentują swoje pomysły bezpośrednio przed przedstawicielami spółki Synthos SA.


Źródło: ARP. Wszelkie informacje o naborze są dostępne na stronie www.ptt.arp.pl/warsztaty oraz www.synthosgroup.com.


dodano: 2017-04-04 07:15:54