Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Ułatwienia dla studentów łączących pracę z nauką

Exact Systems, firma specjalizująca się w kontroli jakości części motoryzacyjnych, udostępnił swoim współpracownikom i kandydatom aplikację mobilną – Exact People. Rozwiązanie umożliwia m.in. efektywne zarządzanie swoim czasem pracy i dopasowanie go do grafiku na uczelni, kalkulację wynagrodzenia za bieżący miesiąc czy szybki kontakt z koordynatorem. Wdrożenie aplikacji jest kolejnym etapem cyfryzacji procesów HR częstochowskiej spółki.

Transformacja demograficzna, coraz silniej odczuwalny rynek pracownika oraz ekspansja nowoczesnych technologii w codziennym i zawodowym życiu, napędzają zmiany w podejściu przedsiębiorstw do pracownika i procesu rekrutacji.

– W naszej strategii HR postawiliśmy przede wszystkim na przyciąganie i zatrudnianie młodych ludzi – studentów oraz absolwentów. Dlatego też postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i przyzwyczajeniom Millenialsów i zainwestowaliśmy w rozwiązanie mobilne. Exact People pozwala na elastyczne zarządzanie czasem pracy przy pomocy smartfona, z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja uzupełnia także dotychczasowe narzędzia HR. Dzięki niej przejście z kandydata do pracownika staje się dużo bardziej płynne. Kandydat jest stopniowo wprowadzany do naszej organizacji – widzi jak organizujemy pracę i może łatwo ocenić, czy chce do nas dołączyć. A pracownik zyskuje pełną kontrolę nad zleceniami i poziomem wynagrodzenia – mówi Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems S.A.

Pracuj kiedy chcesz, zarabiaj ile chcesz

Exact People to intuicyjna aplikacja na smartfony zarówno dla kandydatów jak i aktywnych wykonawców usług Exact Systems, w tym studentów. Wersja dla kandydatów posiada 5 zakładek: kalendarz, powiadomienia, aktualności, oferty pracy, mój profil. Dzięki aplikacji sprawdzą na jakie stanowiska i w jakich miastach trwa aktualnie rekrutacja, a na wybraną ofertę zaaplikują bezpośrednio z telefonu. Natomiast wersja dla już zatrudnionych jest rozszerzona o 2 opcje: portfel i rejestr godzin.

Sercem aplikacji jest interaktywny kalendarz, który umożliwia elastyczne dopasowanie dni i godziny pracy do grafiku na uczelni czy dodatkowych zajęć́. W tym miejscu można zgłosić swoją dyspozycyjność́, a także sprawdzić czy koordynator nie wpisał pilnego zapotrzebowania na pracownika np. w ramach zastępstwa. Proponowany przez współpracownika harmonogram zatwierdza koordynator, a wszystkie zmiany planu oraz wiadomości od niego pojawiają się w powiadomieniach. W zakładce portfel znajdują się informacje dotyczące aktualnej stawki godzinowej, przepracowanego czasu oraz symulacja wypłaty, stworzona na podstawie liczby zatwierdzonych przez koordynatora godzin. Jeśli przewidywana pensja wydaje się niezadowalająca można rozszerzyć dyspozycyjność.

W zależności od modelu telefonu aplikację można pobrać ze Sklepu Play lub App Store. Więcej informacji o Exact People oraz instrukcję obsługi w wersji graficznej można znaleźć pod adresem: https://www.exactpeople.com/instrukcja/

Przyjazne, cyfrowe środowisko HR

Wdrożenie aplikacji Exact People jest kolejnym etapem na drodze do pełnej cyfryzacji procesów HR w spółce. Exact Systems rekrutuje i prowadzi szkolenia adaptacyjne całkowicie online. Aktywnie dba również o rozwój swoich pracowników, zarówno doświadczonych jak i tych świeżo zrekrutowanych. Platforma rekrutacyjna pozwala na bieżąco sprawdzać poziom kompetencji zespołu oraz oferować indywidualnie dopasowane szkolenia i kursy.

– Od kilku lat optymalizujemy procesy rekrutacyjne i szkoleniowe w naszej firmie. Dzięki takiemu podejściu zyskujemy potrójnie: zwiększamy zadowolenie i zaangażowanie pracowników, oszczędzamy czas oraz pieniądze, a także jesteśmy już przygotowani na nadchodzące zmiany demograficzne. Niedługo dominującą siłą na rynku pracy będą Millenialsi, a pierwsze zawodowe kroki będzie stawiać pokolenie Z. Obie te grupy wiekowe wychowały się w towarzystwie nowoczesnych technologii, a smartfon jest dla nich podstawowym narzędziem organizującym życie. Dlatego budowanie przyjaznego środowiska cyfrowego jest niezbędne dla dalszego rozwoju naszej firmy – podsumowuje Jacek Opala.


Źródło: Exact Systems - firma jest liderem branży kontroli jakości, czyli selekcji, naprawy i sortowania części, komponentów oraz wyrobów gotowych dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej w Polsce i jedną z największych firm w Europie.


dodano: 2019-01-30 06:48:21