Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Tydzień Mózgu w Instytucie Nenckiego

W dniach 12-17 marca w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbędzie się kolejny Tydzień Mózgu. Podczas wykładów, pod wspólnym tytułem "Młody mózg", prezentowane będą najnowsze osiągnięcia z zakresu neurobiologii, psychologii i psychiatrii, odnoszące się do wybranych aspektów rozwoju mózgu i mające duże znaczenie nie tylko naukowe, ale i praktyczne.

Wykłady prowadzone będą w dniach 12-16 marca o godz. 17.00. Na tę część imprezy PAN zaprasza osoby dorosłe i młodzież licealną. Natomiast 17 marca o godz. 11.00 na gry i pokazy, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, zainteresowanych tajemnicami mózgu i umysłu. Dorośli uczestnicy będą też mogli wziąć udział w specjalnym pokazie filmu PHOTON o godz. 15.30 (reżyseria: Norman Leto, 2017).

Tydzień Mózgu jest imprezą edukacyjną, mającą  na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i jego działaniu. Organizatorami Tygodnia Mózgu 2018 w Warszawie są: Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego Komitet Neurobiologii PAN oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN.


Źródło: PAN


dodano: 2018-03-01 07:13:33