Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Rusza 18. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Już wkrótce, 13 listopada br., rusza kolejna edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii. W osiemnastej odsłonie konkursu organizatorzy chcą szerzej poruszyć temat rzeczywistości świata sztuki, zwracając uwagę na potrzebę zadawania pytań o kondycję współczesnego artysty i odbiorcy. Pytania te nie są łatwe, ale są pretekstem do merytorycznej dyskusji na temat postaw, doświadczeń i obaw, z jakimi borykamy się dzisiaj wszyscy, bez względu na profesję, w jakiej się rozwijamy.


Do kogo kierowany jest konkurs?
Do konkursu zapraszani są studenci IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych prowadzonych na polskich uczelniach z pracami tworzonymi w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

Od kiedy i jak studenci mogą zgłaszać swoje prace?
Studenci mogą przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii od 13 listopada 2018 roku przez specjalny panel zgłoszeniowy online na stronie internetowej artystycznapodrozhestii.pl.

Jakie są nagrody w tej edycji konkursu?
Przed uczestnikami najnowszej, 18. edycji konkursu APH stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w dwóch prężnych ośrodkach rezydencyjnych: Nowym Jorku i Wilnie. Ponadto, jeden z finalistów może otrzymać komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia.


Źródło: Fundacja Artystyczna Podróż Hestii


dodano: 2018-11-06 10:36:13