Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Rekordowe zyski Marvipolu

Motoryzacyjno-deweloperski holding osiągnął w okresie I-III kw. 2017 r. 612,1 mln zł skonsolidowanych przychodów z działalności kontynuowanej i wydzielanej. Wypracowane po 9 miesiącach 53,6 mln zł zysku netto (13% wzrost rdr.), to najlepszy wynik w dotychczasowej historii Marvipol.

– Dzięki konsekwentnie realizacji strategii rozwoju Grupy Marvipol wydatnie przybliżyliśmy się do osiągnięcia celu na ten rok, jakim jest zakończenie 2017, ostatniego roku funkcjonowania Grupy w obecnym kształcie, z rekordowym wynikiem netto. Motorem napędowym wyników Grupy w okresie I-III kw. 2017 r. był segment motoryzacyjny, którego przychody wzrosły w analizowanym okresie o 17%, a zysk netto – o 23%. O dynamicznym wzroście przychodów i zysków przesądziła rosnąca o ponad 20% sprzedaż samochodów Jaguar Land Rover. Z kolei segment deweloperski ma potencjał, by mocnym akcentem zakończyć IV kwartał 2017 r. Biorąc pod uwagę harmonogram realizowanych inwestycji, w ostatnim kwartale 2017 r. możemy rozpoznać w wynikach sprzedaż około 360 mieszkań, wobec 140 ujętych w wynikach za I-III kw. 2017 r. – komentuje Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A.

W okresie I-III kw. 2017 r. segment motoryzacyjny Grupy odnotował 21% wzrost wolumenu sprzedaży samochodów Jaguar Land Rover (sprzedaż British Automotive Polska S.A., generalnego importera do własnej i zewnętrznej sieci dilerskiej), do 1853 sztuk. Wolumen sprzedaży samochodów do użytkowników końcowych przez dilerów wchodzących w skład Grupy Marvipol wzrósł w okresie I-III kw. 2017 r. o 6%, do 670 aut. O wzroście wolumenu sprzedaży importerskiej w okresie I-III kw. 2017 r. przesądziły m.in. bardzo dobre wyniki sprzedaży najbardziej luksusowych modeli Land Rover: Range Rover Sport i Range Rover, których sprzedaż wzrosła w analizowanym okresie o 73% i 39% oraz wprowadzenie do oferty (w III kw. br.) nowego modelu Land Rovera – Range Rover Velar.

W segmencie deweloperskim w okresie I-III kw. 2017 r. zostały zawarte (i opłacone) 572 umowy sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych netto (po uwzględnieniu rezygnacji), o 36% więcej niż rok wcześniej. W samym III kw. 2017 r. odnotowano 208 umów, wobec 129 w III kw. 2016 r. (61% wzrost rdr.). W drugim z obszarów biznesu deweloperskiego – magazynowym, Marvipol odnotował w okresie I-III kw. 14,2 mln zł zysku netto, związanego m.in. ze sprzedażą projektu magazynowego w Konotopie pod Warszawą.

Grupę Marvipol tworzą dziś spółki działające w dwóch oddzielnych segmentach – deweloperskim (mieszkaniowym i magazynowym) oraz motoryzacyjnym. Zgodnie z planem podziału działalność deweloperska Grupy trafi do Marvipol Development SA w zamian za akcje tejże spółki dla Akcjonariuszy Marvipol SA. W ramach operacji na każdą posiadaną akcję Marvipol SA. Akcjonariusze otrzymają 1 akcję Marvipol Development SA. Biznes motoryzacyjny będzie z kolei dalej rozwijany w ramach spółki Marvipol SA, która zmieni nazwę na British Automotive Holding SA. Na początku listopada br. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny oraz memorandum informacyjne Marvipol Development. Z kolei przed tygodniem Akcjonariusze zdecydowali o podziale Marvipol SA oraz o zmianie nazwy spółki na British Automotive Holding SA. Zmiany te oczekują na rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym. Zakończenie procesu podziału i debiut Marvipol Development SA na GPW planowane są grudzień 2017 r.


Źródło: Marvipol – jeden z czołowych warszawskich deweloperów, a także generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin.


dodano: 2017-11-29 07:02:47