Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Równość szans w biznesie

Równość szans w biznesie była tematem przewodnim konferencji „HR 2019. Prawo, inspiracje, narzędzia" organizowanej przez Konfederację Lewiatan w Warszawie. W ramach wydarzenia odbyło się wiele ciekawych wystąpień i dyskusji o tym, co ważne w kwestii różnorodności, luk płacowych, odpowiedzialności pracodawców i wyrównaniu szans na rynku pracy.Na szczególną uwagę zasłużyło świetne wystąpienie Pauliny Nesteruk i Katarzyny Mroczkowskiej z IKEA Group, która jest idealnym przykładem na to, że można stworzyć przyjazne, zachęcające do innowacyjności miejsce pracy, gdzie szanowana jest równość i różnorodność.
 
Równie interesująca była debata z udziałem prof. Jacka Męciny, dr Ewy Rumińskiej-Zimny, Doroty Piotrowskiej z Netguru, Małgorzaty Sarzalskiej
– reprezentującej MRPiPS i Piotra Krupy z KRUK SA, w trakcie której poruszono temat otwartości małych i średnich przedsiębiorstw na jawność wysokości wynagrodzeń. Wypracowano także rekomendacje dotyczące dochodzenia do równych wynagrodzeń kobiet i mężczyzn od edukacji po budzenia świadomości do stopniowych zmian w prawie.
 
Dużo wiedzy i interesujących case studies dostarczyły Anita Rogalska i Monika Sławińska-Sławecka z Philip Morris International, a poziom energii podniosło wystąpienie Agnieszki Sznajder dotyczące fantastycznego kursu e-learningowego wspierającego budowanie miejsca pracy efektywnego, wolnego od mobbingu i dyskryminacji. Dr Iga Magda uzupełniła wystąpienie informacją o narzędziu do mierzenia luki płacowej w firmie.
 
Ogromną dawkę wiedzy i praktycznych wskazówek związanych z wprowadzanymi właśnie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi przekazali Dariusz Selak i Małgorzata Smołkowska. Kwestię RODO w zatrudnieniu przybliżył Adam Kraszewski z Kancelarii Gessel, a przepisy antydyskryminacyjne objaśniała Katarzyna Bogatko z PTPA. Podczas konferencji nie zabrakło również tematu mediacji jako narzędzia rozwiązywania sporów w firmie, zaprezentowanego przez Agnieszkę Siedlecką-Andrychowicz z Centrum Mediacji Lewiatan. 
 
6 godzin inspirujących wystąpień, ponad 130 osób na sali, 18 panelistów i panelistek, 2 partnerów i 8 patronów to bilans konferencji, która odbyła się 16 kwietnia 2019 r.


Źródło: Konfederacja Lewiatan. Więcej informacji o projekcie „Równość w biznesie".


dodano: 2019-04-24 06:38:44