Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Równe szanse dla kobiet i mężczyzn

Nasza strategia, to strategia gospodarki, której rozwój jest oparty na wiedzy,innowacjach oraz równych szansach kobiet i mężczyzn - powiedziała przewodnicząca Partii Kobiet Iwona Piątek - podczas sobotniego konwentu Partii Kobiet.

Natomiast Aleksandra Popiereczna, Prezes Fundacji „Polska Jest Kobietą” zapewniła, że organizacja będzie wspierać kobiety w sferach ekonomicznej, społecznej i politycznej. Powiedziała: Otwieramy dwie akademie:Akademię Biznesu i Akademię Polityczną. W ich ramach będą odbywać się szkolenia tematyczne, branżowe z zakresu ekonomii, polityki. Będziemy przygotowywać profesjonalne kadry do prowadzenia polityki i biznesu.


Przewodnicząca rady programowej fundacji „Polska jest Kobietą” prof. Barbara Dobiegała-Korona dodała, że celem jest pokonanie dysproporcji wykorzystania potencjału kobiet i mężczyzn w życiu politycznym, ekonomicznym, społecznym, w gospodarstwach domowych. Zaznaczyła, że w polskiej rzeczywistości dominuje stereotyp kobiety pracującej w domu oraz mężczyzny jako głowy rodziny.
dodano: 2012-12-01 16:55:44