Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Przyznano Wyjazdowe Stypendia Naukowe


Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła szósty konkurs w programie Wyjazdowe Stypendia Naukowe (WSN). Program WSN jest dodatkową ofertą dla laureatów programu MISTRZ. Stypendium może być przeznaczone na wyjazd typu sabbatical leave do prestiżowego zagranicznego ośrodka naukowego w celu prowadzenia pracy badawczej na okres 3-6 miesięcy.W tegorocznym konkursie o wyjazdowe stypendium naukowe laureatami zostali:Prof. Leszek Koczanowicz z Zamiejscowego Wydziału we Wrocławiu SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie, który zamierza wyjechać na 6-miesięczny pobyt do Uppsala University, Department of Government w Szwecji.


Prof. Maciej Ogorzałek
z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który zamierza wyjechać na 6-miesięczny pobyt badawczy do Swiss Federal Institute of Technology Lausanne (EPFL) w Szwajcarii.
Każdy z wniosków w konkursie został oceniony przez co najmniej trzech recenzentów zagranicznych, którzy brali pod uwagę projekt badawczy, dotychczasowe osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego aktywność naukową w ostatnich pięciu latach, a także prestiż ośrodka badawczego, w którym kandydat zamierza realizować zaprezentowany projekt badawczy.

Poza tym Fundacja na rzecz Nauki Polskiej informuje laureatów programu MISTRZ,  że w roku 2019 będzie można składać wnioski do ostatniego konkursu w programie Wyjazdowe Stypendia Naukowe. Następnie program zostanie wygaszony do odwołania.


Źródło: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej. Więcej informacji o programie na stronie FNP. Na zdjęciach: prof. Leszek Koczanowicz, fot. Magdalena Wiśniewska-Krasińska; prof. Maciej Ogorzałek, fot. archiwum.


dodano: 2018-12-31 07:45:11