Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Przyznano Wektory 2017

12 przedstawicieli biznesu i nauki otrzymało Wektory 2017. Nagrody przyznane przez Pracodawców RP trafiły do osób i firm, które swoją działalnością wyróżniają się przedsiębiorczością, innowacyjnością oraz przyczyniają się do tworzenia lepszej jakości życia gospodarczego w Polsce. Wśród laureatów znalazł się Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems, częstochowskiej firmy kontrolującej jakość części i samochodów produkowanych w Polsce i Europie.– W Exact Systems codziennie zatwierdzamy jakość produkowanych samochodów i części do nich. Tym razem sami „zostaliśmy skontrolowani” i zdaliśmy ten test z wyróżnieniem. Dziękuję kapitule konkursu za zaufanie i przekonanie, że to co robimy ma sens i jest godnym naśladowania kierunkiem. Kiedy wspólnie ze wspólnikiem – Lesławem Walaszczykiem – zakładaliśmy firmę, wyznaczyliśmy sobie jeden ważny cel. Chcieliśmy zbudować mocną polską markę na arenie międzynarodowej, wykorzystując przy tym pozytywne polskie cechy, takie jak odwaga, dynamizm czy szybkie decyzje. Cel został osiągnięty, bo dziś po 14 latach, jesteśmy obecni w aż 12 krajach, w tym w Chinach. A to jeszcze nie koniec
– powiedział Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems.

Uroczysta gala wręczenia statuetek Wektorów 2017 odbyła się 13 stycznia br. w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Paweł Gos, prezes zarządu Exact Systems, otrzymał Wektora 2017 za zbudowanie firmy, w której jakość to filozofia, cel, oraz usługa i za międzynarodowy sukces. Super Wektora 2017 odebrał Premier Mateusz Morawiecki.

Nagrody Wektorów trafiają do osób wybitnych – powiedział Prezydent  Pracodawców RP Andrzej Malinowski. – Tych, którzy wyjątkowo przysłużyli się polskiej gospodarce. Którzy swoją działalnością wyznaczyli godne naśladowania standardy albo wypracowali nowatorskie rozwiązania gospodarcze lub społeczne – podkreślił Malinowski.


Wektory przyznawane są także za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. 


Źródło: Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej


dodano: 2018-01-16 06:13:37