Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Przestrzeń dla biznesu w Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości województwa Kujawsko-Pomorskiego


113 młodych firm skorzystało już z biur w Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Firmy mogą w nich wynająć wyposażone biura lub stanowiska do pracy w open space. Przedsiębiorcy chętnie korzystają też z sal konferencyjnych i szkoleniowych oraz business-roomów.

 
Obecnie w inkubatorach, zarządzanych przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, swoje biura prowadzi 40 mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw z województwa. Są wśród nich kancelarie prawnicze, firmy programistyczne, firmy z branży HR, biura firm zajmujących się konstrukcjami stalowymi czy dystrybucją sprzętu medycznego. W inkubatorach są jeszcze dostępne biura, które mogą być zagospodarowane przez kolejne firmy (firmom młodszym niż 2 lata przysługują atrakcyjne zniżki), a także wolne stanowiska pracy w open space – czyli pomieszczeniu dzielonym przez kilka firm, w którym wynajmuje się stanowiska pracy.
 
Zainteresowaniem cieszą się sale konferencyjne i szkoleniowe, w których odbywają się czy to cykliczne spotkania, czy pojedyncze wydarzenia takie jak szkolenia, seminaria, konferencje, sesje coachingowe. Przedsiębiorcy chętnie korzystają również z business-roomów, czyli pomieszczeń, w których można spotkać się z klientem, kontrahentem czy przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną.

Wszystkie inkubatory mieszczą się w odrestaurowanych budynkach o ciekawej historii (na zdjęciu Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości w Toruniu, jeden z trzech
w województwie kujawsko-pomorskim, w którym w celu wspierania przedsiębiorczości, prowadzi biura Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy). Remont nieruchomości i zakup wyposażenia Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości były współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Więcej informacji o Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego wraz z ofertą oraz danymi kontaktowymi można znaleźć na stronie KPFP.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego i Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy.


dodano: 2019-07-23 06:45:38