Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Pronar dwukrotnie powiększa powierzchnię użytkową

3 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej w zakładzie Pronar w Narewce. Fabryka w  Narewce specjalizuje się w produkcji przyczep specjalistycznych, wielkogabarytowych oraz tarcz do felg. Dzięki tej inwestycji wzrosną moce produkcyjne zakładu, powierzchnia użytkowa fabryki powiększyła się niemal dwukrotnie. W efekcie to tu powstaną nowe stanowiska pracy i znacznie zwiększy się  zatrudnienie.

Symbolicznego aktu otwarcia nowej hali dokonali wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Hajnowski Mirosław Romaniuk i szef Pronaru – Sergiusz Martyniuk. Rozbudowa fabryki, pozwoli na znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych, przyspieszy procesy wytwarzania maszyn i komponentów, a dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, zostaną stworzone nowe linie montażowe, co usprawni produkcję.

Jarosław Gowin, który po raz pierwszy odwiedzał Pronar podkreślał, że jest zaskoczony rozmachem inwestycji a także całego przedsiębiorstwa.

– Chciałbym wyrazić swój podziw dla tego co zrobiliście – mówił Jarosław Gowin – W pierwszej kolejności słowa uznania należą się prezesowi firmy, Panu Sergiuszowi Martyniukowi, bo tak wielkie przedsięwzięcie nie powstałoby bez charyzmatycznego lidera, kogoś kto poświęca temu przedsięwzięciu każda wolna minutę swojego życia, kogoś kto ma wielką ideę, a ta firma zrodziła się z idei. Ale żaden najbardziej charyzmatyczny przywódca nie poradzi sobie bez znakomitego zespołu, a Państwo taki właśnie zespół tworzycie.Prezes Pronaru Sergiusz Martyniuk zaznaczył, że inwestycja to przedsięwzięcie zainicjowane przez kierownictwo zakładu w Narewce
 i zapowiedział otwarcie na przełomie kwietnia i maja kolejnej inwestycji tym razem w Hajnówce.

Pronar od niemal 30 lat dynamicznie się rozwija, zdobywając uznanie na rynku lokalnym, krajowym i światowym. Jednym z czynników, które zapewniają taki sukces to optymalizacja procesów produkcyjnych, w taki sposób, aby z jednej strony zmniejszyć koszty, z drugiej strony przyspieszyć i zwiększyć produkcję wyrobu. Takie rozwiązania umożliwiła realizacja strategii rozwoju przedsiębiorstwa, która zakłada min.: inwestycje w nowe zakłady, a co się z tym wiąże w nowoczesny park technologiczny i nowe miejsca pracy.
Pierwszym etapem strategii rozwoju była rozbudowa Fabryki Pronar w Siemiatyczach, gdzie pod koniec ubiegłego roku ruszyła praca w nowo wybudowanej hali produkcyjnej. Teraz przyszła kolej na Fabrykę w Narewce, gdzie 3 marca oddano do użytku nowa halę. 
Dzięki niej powierzchnia użytkowa fabryki zostanie powiększona niemal dwukrotnie, z obecnych 14,6 tys. m2 do 26,9 tys. m2. Kubatura całej fabryki to 303 440 m3.


Źródło: Pronardodano: 2017-03-06 07:16:43