Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Prof. Krystian Jażdżewski zmienia polski biznes

Prof. Krystian Jażdżewski, laureat FNP, specjalizujący się w genetyce klinicznej, twórca przełomowej technologii oceny ryzyka zachorowania na raka, to jeden spośród 80 Polaków w najnowszym zestawieniu Business Insider Polska, pt. „People Transforming Business”.Polska edycja listy nawiązuje ściśle do jej amerykańskiej wersji i prezentuje osoby ze świata biznesu i innowacji, które zmieniają świat. Jedną z nich jest prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski, lekarz chorób wewnętrznych, endokrynolog, onkogenetyk, laureat m.in. programu TEAM, FOCUS i IMPULS Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Prof. Krystian Jażdżewski jest orędownikiem szerokiego dostępu Polaków do badań genetycznych, umożliwiających wczesną diagnostykę nowotworów. Wraz ze swoim zespołem prowadzi badania dotyczące dziedziczenia chorób i zastosowania technologii sekwencjonowania nowej generacji w medycynie. Kieruje Laboratorium Genetyki Nowotworów Człowieka w Centrum Nowych Technologii UW i Zakładem Medycyny Genomowej WUM. Stworzona przez niego firma, Warsaw Genomics opracowała nowoczesne testy genetyczne, które dzięki ocenie genomu są w stanie przewidzieć na co pacjent może zachorować. Co ważne cena testów jest 20-krotnie niższa niż tych dostępnych dotychczas na rynku. Zespół prof. Jażdżewskiego potrafi nie tylko ocenić ryzyko zachorowania na nowotwory dziedziczne, ale także powiedzieć, co zrobić, żeby uniknąć choroby.


Źródło: FNP. Więcej informacji o zestawieniu Business Insider Polska     •    Szczegółowe informacje na temat projektu „Badamy Geny”    •    Opis badań prof. Krystiana Jażdżewskiego.  Fot. Michał Jędrak.

dodano: 2019-09-09 06:44:06