Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Poznań Motor Show 2019 zakończone

Czterodniowa impreza przyciągnęła do Poznania 146 718  osób, które zobaczyły ekspozycję przygotowaną przez 170 wystawców. Składało się na nią 5 salonów (samochodowy, motocyklowy, kamperowy, truck oraz detailingu). Zaprezentowano ponad 1000 pojazdów, które pomieszczone były w 15 pawilonach. Na targach pokazano 60 modeli premierowych, w tym auta koncepcyjne.Atrakcje poza ekspozycją

Od wielu lat targi Poznań Motor Show to nie tylko wystawa motoryzacyjna, ale także szereg wydarzeń towarzyszących i atrakcji przygotowanych po to, by każdy gość Międzynarodowych Targów Poznańskich spędził to miło i rodzinnie czas.

    •    Międzynarodowe zawody Stunt Wars Poland
    •    Konkurs, w którym do wygrania był kamper na tydzień
    •    Konkurs o Junaka Racer 125
    •    Strefa Kobiet Motocyklistek „Speed Ladies”
    •    Konkurs w precyzyjnej jeździe kierowców autobusowych
    •    BlackZone, czyli wystawa aut tuningowanych
    •    Poznań Motorbike Show, czyli wystawa motocykli customowych
    •    Zlot caravaningowy
    •    Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników
    •    Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Samochodowej

Wystawcy również zadbali o zwiedzających i zaproponowali im przeróżne atrakcje, takie jak np. jazdy samochodem w wirtualnej rzeczywistości na urządzeniu VR oraz możliwość wzięcia udziału w wyścigach samochodów elektrycznych sterowanych na podstawie odczytywanych fal mózgowych, nie zabrakło też symulatora dachowania czy jazd testowych.

Spotkania z gwiazdami to jeden z takich elementów, bez których Poznań Motor Show nie byłby kompletny. Dzięki załodze TVN Turbo można było spotkać się z Kubą Bielakiem, Adamem Kornackim, Dagmarą Kowalczyk, Grzegorzem Dudą, Krystianem Plato. Z kolei Arena Wideoblogerów skupiała znanych youtuberów i influencerów motoryzacyjnych. Nie zabrakło najszybszej Polki na torach wyścigowych w Polsce i na świecie, czyli Gosi Rdest, Patryka Pachury, Ścigacza, Motobandy czy Kickstera.

Dla profesjonalistów

Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem Mobilności jutra, a to znaczy, że poza miejscem na prezentację aut autonomicznych, koncepcyjnych, elektronicznych, hybrydowych oraz zasilanych wodorem, stworzyła przestrzeń do merytorycznej debaty. Już po raz drugi przy Poznań Motor Show odbył się dwudniowy Kongres Move adresowany do administracji publicznej, samorządów, naukowców, branżystów zrzeszonych wokół idei paliw alternatywnych.

Równolegle z Poznań Motor Show odbywały się targi paliw alternatywnych Alternative Fuels Technology, które adresowane są przede wszystkim do producentów i dystrybutorów instalacji LPG, CNG, LNG, zbiorników paliwowych, rozwiązań technologicznych, wyposażenia stacji tankowania, a także profesjonalistów zajmujących się transportem paliw 
i wyposażeniem warsztatów. Wśród wystawców znajdują się liderzy branży m.in. z Polski, Włoch i Turcji. Podczas targowej ekspozycji, zwiedzający mogli zobaczyć auta, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania umożliwiające zasilanie alternatywnymi paliwami.

Nagrody

W tym roku, już po raz szósty rozstrzygnięty został plebiscyt o nagrody dziennikarzy motoryzacyjnych. Jedynym kryterium wyłonienia nagrody było subiektywne spojrzenie poszczególnych członków Kapituły. Pod uwagę w ocenie brane jest zawsze wszystko to, co związane z motoryzacją. Warunek jest tylko jeden – nagradzana osoba musi być obecna na targach, a nagradzany produkt musi być eksponowany na Poznań Motor Show.

Po raz pierwszy Grupa MTP oraz Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej zorganizowało konkurs dla dziennikarzy motoryzacyjnych Trade Press Award. Za całokształt pracy Kapituła przyznała tytuł Dziennikarza roku Jerzemu Dyszy.

Powstało Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych

Środowisko dziennikarzy motoryzacyjnych się jednoczy. Z dniem 28 marca 2019 r. działalność rozpoczęło Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych (PSDM) z siedzibą w Warszawie. Statutowym celem PSDM jest wsparcie i ochrona członków, eksperckie publikacje, podnoszenie jakości i rzetelności treści, aktywne wspieranie wszelkich inicjatyw zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i poziomu wiedzy i umiejętności kierowców, współpraca z władzami na każdym szczeblu w celu poprawy jakości infrastruktury drogowej, także na drodze szeroko pojętych audytów, szkoleń, symulacji, etc. oraz działania proekologiczne – w oparciu o wiedzę naukową i ekspercką, a nie lobbystów i grup interesu oraz wsparcie dla startup-ów sektora automotive.

Podróż do przyszłości i motoryzacja jutra


Prezentowane na tegorocznych targach nowości za kilkadziesiąt lat będą na pewno legendami motoryzacji. Ale już za tydzień w Warszawie startują kolejne targi dla fanów motoryzacji pod nazwą Auto Nostalgia. To niepowtarzalna okazja, by na własne oczy zobaczyć to, co w klasycznej motoryzacji najpiękniejsze. Legendarne auta i motocykle, których duch wciąż jest młody, można będzie podziwiać na Global Expo.

A już za rok - 26-29 marca 2020 r. - kolejne premiery, śmiałe i futurystyczne koncepty oraz kolejne pojazdy zasilane alternatywnie na największych targach motoryzacyjnych w Europie Środkowej  Poznań Motor Show.


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie


dodano: 2019-04-02 06:02:25