Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Powstanie Legia Training Center

Spółka celowa Legii Warszawa SA, Akademia Piłkarska Legii Sp. z o.o., stworzy najnowocześniejszy piłkarski kompleks treningowo-szkoleniowy w Polsce – Legia Training Center. Całkowita wartość inwestycji to ponad 80 mln zł. Przy projekcie, którego budowa rozpocznie się na początku kwietnia w Gminie Grodzisk Mazowiecki, doradzało prawnie CRIDO Legal.Całkowita wartość inwestycji to ponad  80 mln zł. Legia Training Center będzie najnowocześniejszym ośrodkiem szkoleniowo-treningowym w Polsce z sześcioma boiskami (5 z nawierzchnią naturalną i jedno ze sztuczną nawierzchnią - przykryte halą pneumatyczną na okres jesienno-zimowy). Projekt obejmuje również m.in. powstanie części hotelowej, sal lekcyjnych i bursy dla zawodników w wieku 13-18 lat oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego LegiaLab. Koniec budowy i początek relokacji planowane są na czerwiec 2020 r.

– Podczas negocjacji mierzyliśmy się z nowymi wyzwaniami, ze względu na fakt, iż projekt jest pionierski, zarówno pod względem czysto sportowym, jak również pod względem jego montażu finansowego. Tym bardziej, cieszymy się, że jako CRIDO Legal mogliśmy przy nim doradzać. Mamy nadzieję, że przetrze on szlak dla kolejnych tego rodzaju projektów w regionie i spowoduje, że banki będą chętniej finansować tego rodzaju inwestycje – komentuje Filip Badziak, szef praktyki bankowości i finansów w CRIDO Legal.

Obsługa prawna CRIDO Legal obejmowała doradztwo prawne przy nabyciu nieruchomości na potrzeby budowy Legii Training Center, przy organizacji procesu inwestycyjnego oraz w zakresie wsparcia prawnego przy pozyskaniu finansowania od Banku Gospodarstwa Krajowego SA.

– Futbol to biznes gdzie szczególnie liczy się gra w dobrym zespole. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że prawnicy z CRIDO Legal byli w naszej drużynie w tym projekcie i mam nadzieję, że będziemy jeszcze współpracować przy kolejnych, równie ambitnych przedsięwzięciach – powiedział Tomasz Zahorski, prezes zarządu spółki celowej APL i pełnomocnik zarządu Legii Warszawa.


Źródło: CRIDO Legal - firma świadczy kompleksową obsługę prawną obejmującą, m.in.: doradztwo w zakresie transakcji M&A, prawa własności intelektualnej i danych osobowych, umów kredytowych, nieruchomości oraz złożonych reorganizacji korporacyjnych (połączenia, przekształcenia, podziały, zakładanie funduszy etc.), a także bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek.


dodano: 2019-04-01 06:19:52