Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polskie firmy skutecznie inwestują za granicą

Jedną z firm, która skutecznie konkuruje na zagranicznych rynkach w branży motoryzacyjnej jest Exact Systems. W 5. edycji konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” spółka otrzymała nagrodę w kategorii „Inwestor: Polska Firma Prywatna – małe i średnie przedsiębiorstwa”. Wyróżnienie zostało przyznane firmie Exact Systems za prowadzenie inwestycji zagranicznych, która kontroluje jakość części samochodowych już w 11 krajach europejskich oraz w Chinach.

– Podejmując kolejne działania na rynkach zagranicznych nie mamy kompleksów. Chcemy budować mocną polską markę na arenie międzynarodowej. Bo to właśnie pozytywne polskie cechy takie jak odwaga, dynamizm, szybkość podejmowanych decyzji wyróżniają nas w bezpośrednim konkurowaniu z firmami zachodnimi. Szczególnie w branży motoryzacyjnej, w której polskie firmy za granicą nie są już anonimowe. Nasza firma obecnie współpracuje z 600 zakładami produkcyjnymi w Europie i Chinach, zarówno OEM jak i Tier I i II. Takie podejście ma pozytywne odzwierciedlenie w naszych wynikach biznesowych. Blisko połowę przychodów całej Grupy Exact Systems generują nasze spółki zagraniczne. Ponadto, poprzez naszą obecność na rynkach zagranicznych, m.in. w zachodnich fabrykach motoryzacyjnych, chcemy także pomóc innym polskim spółkom wejść na te rynki. Dzięki naszym rekomendacjom i akredytacjom możemy otworzyć im drzwi do nowych globalnych klientów
– mówi Paweł Wieczorek, Dyrektor ds. Rozwoju Rynków Zagranicznych w Exact Systems.

Celem konkursu “Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” jest wyłonienie najlepszych praktyk w zakresie prowadzenia i strategii ekspansji zagranicznej przez polskie przedsiębiorstwa z korzyścią dla budowy długofalowego rozwoju firmy i z uwzględnieniem promowania marki polskiej za granicą. Ekspansja zagraniczna jest rozumiana jako działalność eksportowa lub inwestycyjna prowadzona przez firmy poza granicami Polski.

Wśród laureatów 5. edycji konkursu “Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” znalazły się również takie firmy jak: PKN Orlen, Lotos Oil, Synthos, Grupa Azoty oraz Inglot.

Organizatorem Merytorycznym Konkursu jest PwC, Organizatorem Medialnym – Puls Biznesu, Partnerem Strategicznym – PKO BP, a Partnerem – KUKE. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


Źródło: Materiały prasowe


dodano: 2016-12-12 07:51:56