Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polska szkoła Giganci Programowania osiągnęła 60-procentowy wzrost przychodu

Innowacyjna polska szkoła programowania dla dzieci i młodzieży osiągnęła przychód w wysokości 8,9 mln złotych za trzy pierwsze kwartały 2021 r. Dla Gigantów Programowania jest to wzrost o 60 procent w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim (5,5 mln złotych). Zyski zostaną przeznaczone na dalszy globalny rozwój firmy.

Tak znaczący wzrost to przede wszystkim wynik dynamicznego rozwoju na polskim rynku. Firma kontynuuje umacnianie swojej pozycji w Polsce, gdzie w ciągu ostatnich 3 miesięcy powstało aż 9 nowych oddziałów prowadzonych w formule franczyzy. Łącznie jest ich już 65. Poza tym, blisko 60 placówek w miejscowościach z liczbą ponad 150 tys. mieszkańców koordynowanych jest bezpośrednio przez centralę firmy.

– Pozyskane dzięki rozwojowi w Polsce środki inwestujemy w ekspansję na zagraniczne rynki. To nasza główna strategia na najbliższe lata. Naszym celem jest stanie się największą szkołą programowania dla dzieci i młodzieży na świecie. Sukces, który odnieśliśmy na polskim rynku daje nam ogromną satysfakcję i mobilizuje do dalszej pracy – mówi Dawid Leśniakiewicz, współzałożyciel Gigantów Programowania.

Prężnie, pod nazwą Coding Giants, firma funkcjonuje już w Chorwacji, Hiszpanii i na Słowacji, a niedawno do tej listy dołączyły Bośnia i Hercegowina, Chile oraz Meksyk. Niebawem z zajęć skorzystać będą mogli również mieszkańcy Serbii, Singapuru i Australii. Zagraniczne placówki Gigantów Programowania działają jako placówki własne lub w formule master franczyzy.

Obecnie Giganci Programowania są najszybciej rozwijającą się szkołą programowania w Polsce. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Sebastiana Langi, Dawida Leśniakiewicza, Radosława Kuleszy i Piotra Pełki, w ciągu 6 lat z kursów skorzystało już ponad 100 000 osób w wieku od 7 do 19 lat. Zajęcia odbywają się zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, dzięki czemu firma sprawnie i bez finansowych załamań funkcjonuje w trakcie pandemii, a co więcej – otwiera kolejne punkty i poszerza terytorium działania.


dodano: 2021-10-07 12:57:05