Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polaków powody do dumy


W poniedziałek, 30 maja 2016 r. w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXVI uroczysta Gala „Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz siódmy przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka. W tym roku Kapituła Konkursu „Teraz Polska” nagrodziła Godłem 15 produktów, 8 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy.


Laureaci XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska” – kategoria Produkty (kolejność alfabetyczna)

 
PRODUKTY SPOŻYWCZE
1. seria salami w posypkach - Bell Polska Sp. z o.o.
2. masło Ekstra oraz Ekstra Osełkowe - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole
3. Uczta Qulinarna - mięso wołowe: całe elementy, porcje, steki, burgery -  Sokołów SA

PRODUKTY SPOŻYWCZE – LOKALNE I TRADYCYJNE
4. kiełbasa tradycyjnie wyrabiana - Wyrób Wędlin Tradycyjnych WOLAREK
Sp. Jawna

ELEKTROTECHNIKA
5. seria specjalnych lamp ostrzegawczych W112 i lamp drogowych W116 -  Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych „WAŚ” Józef i Leszek Waś Sp. Jawna

PRODUKTY CHEMII PRZEMYSŁOWEJ
6. linia produktów SILVECO: Silveco, Silveco Drób, Silveco Bydło, Silveco Trzoda ChlewnaI -  Smart Nanotechnologies Sp. z o.o.

URZĄDZENIA I MASZYNY DLA ROLNICTWA
7. silosy zbożowe z aktywną wentylacją - BIN Sp. z o.o (laureat Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2015 w kategorii FIRMA)
8. ciągnik rolniczy URSUS C-380 - Ursus SA

PRODUKTY TECHNIKI SANITARNEJ I GRZEWCZEJ
9. system KAN-therm Pusch/ Pusch Platinum - KAN Sp. z o.o.

LOTNICTWO
10. lekki wielozadaniowy śmigłowiec PZL SW-4 - Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik SA

PRODUKTY MOTORYZACYJNE
11. reduktory PALACAR KR-3 i KR-4 do samochodowych instalacji LPG - FHU PALACAR Michał Pala

WYDAWNICTWA
12. czasopisma szaradziarskie - Agencja Wydawnicza "Technopol" Sp. z o.o.

POZOSTAŁE PRODUKTY
13. rośliny owocowe, ozdobne oraz róże w koncepcji sprzedażowej IN MY GARDEN - Fructoplant Sp. z o.o.
14. wielowarstwowe opakowania barierowe z nadrukiem dla przemysłu spożywczego - KB Folie Polska Sp. z o.o.
15. systemy wysuwne do mebli kuchennych - REJS Sp. z o.o.

Godło „Teraz Polska” cieszy się dużym zaufaniem, uznaniem społecznym i
dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę. – W czasach, kiedy coraz większą popularnością cieszy się idea patriotyzmu konsumenckiego, Godło pomaga Polakom podejmować wybory również przy sklepowej półce. Daje im pewność, że wybierają towar dobry i produkowany w Polsce – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Laureaci XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska” – kategoria Usługi (kolejność alfabetyczna)

USŁUGI HANDLOWE
1. integracja i promocja polskich przedsiębiorstw na rynku polskim i rynkach zagranicznych ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.
2. udostępnienie powierzchni oraz kompleksowa współpraca i obsługa w ramach organizacji wydarzeń na Stadionie Legii Warszawa - Legia Warszawa SA

USŁUGI BUDOWLANE
3. usługi budowlane - generalne wykonawstwo inwestycji "Pod Klucz" - Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego CHEMOBUDOWA - KRAKÓW SA

USŁUGI SPEDYCYJNE
4. morska logistyka kontenerowa - ATC Cargo SA

USŁUGI TURYSTYCZNE
5. organizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży - kolonie, obozy młodzieżowe i zielone szkoły na Mazurach - Biuro Podróży SZARPIE TRAVEL Sp. z o.o. Sp. k.
6. Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie - Interferie SA

USŁUGI MEDYCZNE
7. usługi w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji słuchu, mowy i zaburzeń równowagi przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań telemedycznych Centrum Słuchu i Mowy "Medincus" - Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o.o. "Medincus"

POZOSTAŁE USŁUGI
8. połączenie telewizji z Internetem - TOYASp. z o.o

W kategorii Gminy laureatami XXVI edycji Konkursu „Teraz Polska” zostały:

Międzyzdroje, Ożarowice i Zabrze. Kapituła przyznała także wyróżnienie gminie Przywidz.

Laureaci Konkursu „Teraz Polska” - kategoria Przedsięwzięcia Innowacyjne (kolejność alfabetyczna)

1. system C-Eye do obiektywizacji stanu i neurorehabilitacji osób z dysfunkcjami neurologicznymi i zaburzeniami rozwoju - AssisTech Sp. z o.o.
2. Switcher - innowacyjna technologia produkcji i zabudowy wysokiej jakości rozjazdów kolejowych - Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe "Bieżanów" Sp. z o.o.

Kapituła Konkursu „Teraz Polska” po raz piąty przyznała też Honorowe Wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom i inicjatywom promującym Polskę w kraju i za granicą. Honorowe Godła otrzymali:

•    Stowarzyszenie WIOSNA za organizację akcji Szlachetna Paczka,
•    Muzeum Powstania Warszawskiego,
•    Polski Związek Piłki Siatkowej za organizację Ligi Światowej.

Laureaci VII edycji Konkursu „Wybitny Polak”

Podczas wieczornej Gali poznaliśmy również Laureatów VII edycji Konkursu „Wybitny Polak”, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuły „Wybitnego Polaka” otrzymali: w kategorii Biznes - Irena Eris i Elżbieta Wysoczańska oraz w kategorii Nauka - prof. Krzysztof Matyjaszewski.

– Nagroda ta jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Pokazuje, że praca na rzecz budowania pozycji Polski przez pryzmat rzetelnej i zrównoważonej działalności gospodarczej, wpływa na zmianę postrzegania naszego kraju poza granicami. Jestem dumna, że doceniono mnie jako ambasadora marki Polski nie tylko w kraju, ale także poza nim. Mam nadzieję, że mój przykład stanie się inspiracją dla młodych przedsiębiorców. Wierzę, że pasja i marzenia dodają skrzydeł, a wiara we własne umiejętności pozwala osiągnąć sukces – mówi dr Irena Eris.

– Swoją działalnością pragnę dowieść, że eksponując polskie korzenie, można odnieść sukces na świecie, nawet w paszczy lwa, jaką jest Paryż dla branży kosmetycznej. VISOANSKA jest marką francuską, produkty są produkowane we Francji, ale mimo wszystko, dzięki wyeksponowaniu mojego polskiego pochodzenia przy każdym spotkaniu z dziennikarzami na całym świecie mam okazję rozmawiać o Polsce, naszej tradycji kosmetycznej i o możliwościach Polaków, które są często niedoceniane – opowiada Elżbieta Wysoczańska, laureatka Konkursu „Wybitny Polak”. – Od wielu lat nie było takiego zainteresowania wokół Polski jak dzisiaj. Wykorzystajmy ten moment, aby ją promować. Jesteśmy ambasadorami naszego kraju i poprzez nasz profesjonalizm, słowiańską pasję, z jaką podejmujemy wyzwania, współtworzymy  jego wizerunek na świecie – dodaje.

PROF. KRZYSZTOF MATYJASZEWSKI - to wybitny naukowiec, należy do ścisłej światowej czołówki chemików. Od kilku lat wymieniany jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.

Prof. Matyjaszewski od 1985 r. pracuje w Carnegie Mellon University w Pittsburghu (USA) jako J.C. Warner University Professor of Natural Sciences, a także na Politechnice Łódzkiej i w Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN. Członkami jego grupy badawczej w Carnegie Mellon było ponad stu postdoktorantów i ponad stu doktorantów. Opublikował ponad tysiąc prac naukowych i rozdziałów w książkach. Jego prace były cytowane ponad 100 tys. razy (Google Scholar, 2015). Nagradzany za innowacje w dziedzinie chemii polimerów, przede wszystkim za opracowanie metody ATRP (polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu), pozwalającej na kontrolowaną syntezę makrocząsteczek o ściśle określonej budowie. Odkrycie to jest szeroko wykorzystywane w praktyce, m.in. przy wytwarzaniu polimerów i kopolimerów, stosowanych jako składniki farb, środki uszczelniające, kleje czy składniki kosmetyków. Prowadzone są również badania dotyczące metod ukierunkowanego podawania leków za pomocą molekularnych nośników, regeneracji kości i innych zastosowań biomedycznych oraz w dziedzinach związanych z ochroną środowiska i energią. Prof. Matyjaszewski ośmiokrotnie otrzymał tytuł doktora honoris causa, jest laureatem m.in. Nagrody Dreyfusa (2015), Nagrody Wolfa (2011), Prezydenckiej Nagrody Zielonej Chemii (2009), Nagrody FNP (2004) oraz Medalu Marii Curie-Skłodowskiej (2012). Laureat tegorocznej nowojorskiej edycji Konkursu „Wybitny Polak” w kategorii Nauka.

Ceremonia wręczenia statuetek „Teraz Polska” i „Wybitny Polak” odbyła się 30 maja br. w trakcie wieczornej Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wieczór uświetnił koncert Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Mitch&Mitch.


Źródło: Teraz Polska


dodano: 2016-05-31 07:38:17