Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Polacy – cyfrowi analfabeci

Prawda jest brutalna – jesteśmy narodem komputerowych analfabetów. Nie umiemy pisać! Nikt nas tego nie uczy! Dlaczego w szkołach w całym kraju uczymy szlaczków i liter? Uczymy dzieci używania ołówków i długopisów, ale nikt nie uczy naszych dzieci umiejętności we współczesnym świecie bez porównania ważniejszej – umiejętności pisania na klawiaturze.

...brak umiejętności obsługiwania klawiatury to jedna z przyczyn, dla których jeden z najciężej w Europie i na świecie pracujący naród – Polacy, jest jednocześnie jednym z najmniej wydajnych.
...
Dwa warunki
By umiejętność ta stała się powszechna, muszą być spełnione dwa warunki. Pierwszy to upowszechnienie polskiej normy klawiatury do pisania. Druga przyczyna jest pochodną pierwszej – w Polsce nie uczy się pisać. To ciekawe, ale polski system edukacji produkuje współczesnych analfabetów. Nie uczymy pisać na klawiaturze.
...
Jaka szkoda, że przez 20 lat polskiej transformacji nikt nie pomyślał o rzeczy tak prostej, jak nauka pisania naszych dzieci. Jak widać, rzeczy proste przychodzą do głowy najpóźniej. Mam nadzieję, że w końcu przyjdą.


"Rzeczpospolita", 15-11-2012 r. Opinie, str. B11. Autor: Jakub Bierzyński - "Polacy - cyfrowi analfabeci".


dodano: 2012-11-15 10:44:48