Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Pierwsi laureaci Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2012


Kapituła Nagrody Prestiżu pod przewodnictwem prof. dr hab. Barbary Dobiegały-Korony 11 grudnia br. w Lublinie ogłosiła zwycięzców pierwszej edycji Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2012. Wyboru laureatów dokonała z czternastu wcześniej nominowanych przedsiębiorców, wynalazców, firm i wytwarzanych przez nich produktów.Stoją od lewej nominowani i laureaci Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2012: Jan Hajduk, Prezes Zarządu SIGMA SA (nominacja w kategorii Wynalazca); Mirosław Masiakiewicz, Szef pola Stefanów, LW Bogdanka SA (nominacja w kategorii Wynalazca), dr inż Dariusz Szynkarczyk, (Z-ca Dyrektora ds. Inteligentnych Systemów Bezpieczeństwa PIAP (laureat w kategorii Produkt za PIAP SCOUT - mały robot do rozpoznawania i neutralizacji niebezpiecznych ładunków); Krzysztof Bartuzi - Z-ca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego; prof. dr hab. Barbara Dobiegała Korona z Instytutu Zarządzania Wartościa SGH, Przewodnicząca Kapituły Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2012; prof. dr hab. Jerzy Tys z Instytutu Agrofizyki PAN w Lublinie (laureat w kategorii Wynalazca za ekologiczny olej rzepakowy "Kropla Zdrowia" o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych); Tadeusz Bocian, właściciel Fabryki Mebli Bocian (laureat w kategorii Firma); inż. Edward Kostrubiec z Zakładu Obróbki Metali "Komech" (laureat w kategorii Przedsiębiorca); mgr inż. Andrzej Palma, właściciel All Star (nominacja w kategorii wynalazca) i Jerzy Byra, Redaktor Naczelny "Prestiż - relacje gospodarcze".
Fot. Łukasz Kaczanowski

W kategorii Przedsiębiorca zwycięzcą został EDWARD KOSTRUBIEC z Zakładu Obróbki Metali „Komech” w Lublinie, w kategorii Firma laureatem została Fabryka Mebli - BOCIAN z Uniszowic k. Lublina. Za najlepszy Produkt uznany został PIAP SCOUT - mały robot do rozpoznawania i neutralizacji niebezpiecznych ładunków skonstruowany i produkowany przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów w Warszawie, a zwycięzcą w kategorii Wynalazca został Prof. dr hab. JERZY TYS z Zespołem z Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie – za ekologiczny olej rzepakowy KROPLA ZDROWIA o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. W tej kategorii Kapituła przyznała dodatkowo wyróżnienie BARTOSZOWI WALENTYNOWI, jako najmłodszemu wynalazcy - za samobieżny odkurzacz do liści.

Poza nagrodami głównymi przyznane zostały dwie nagrody specjalne RENOMA ROKU 2012 dla Polityków. W plebiscycie internetowym przeprowadzonym przez „Prestiż” zdecydowanie zwyciężył MIECZYSŁAW WILCZEK, były minister przemysłu, wcześniej przedsiębiorca i wynalazca za gruntowną reformę polskiej gospodarki i ustawę o przedsiębiorczości, która spowodowała aktywizację drobnych przedsiębiorców w ostatnich miesiącach istnienia PRL. Drugą nagrodę Kapituła przyznała KRZYSZTOFOWI HETMANOWI, Marszałkowi Województwa Lubelskiego - za szczególne i aktywne zrozumienie dla idei promocji reputacji polskiej gospodarki i nagradzania postaw i produktów społecznie ważnych, które tworzą zaufanie otoczenia oraz za aktywne działania i wspieranie przedsiębiorczości i rozwoju gospodarczego regionu.dodano: 2012-12-11 15:18:21