Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
PKO Leasing z tytułem Solidnego Pracodawcy

Fuzja, przez którą przechodzi Spółka PKO Leasing jest wymagającym procesem stawiającym przed pracownikami nowe wyzwania. Na przyznanie tytułu Solidnego Pracodawcy za rok 2017 miało wpływ wiele czynników, kryteria brane pod uwagę, to m.in.: polityka zatrudnienia, polityka szkoleniowa, system motywacyjny, świadczenia socjalne, benefity pozapłacowe oraz opinie o firmie.

– Wspieramy pracowników w zdobywaniu i rozwijaniu nowych umiejętności, które są odzwierciedleniem ważnych dla firmy wartości. Te zamierzenia chcemy realizować poprzez kilkuetapowy projekt integracji i rozwoju kompetencji dedykowany pracownikom wszystkich szczebli. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie przełoży się na pozytywny wkład w działania zmierzające do stworzenia otwartej i nowoczesnej organizacji. Jesteśmy świadomi, że jeszcze dużo pracy przed nami. Chcemy konsekwentnie ulepszać procesyi doskonalić naszą organizację – mówi Wojciech Zakrzewski, Dyrektor Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim.
 
PKO leasing zatrudnia ok. 1200 pracowników na terenie całego kraju. Spółka, oprócz możliwości rozwoju zawodowego i zdobywania nowych kompetencji, oferuje pracownikom wachlarz świadczeń pozapłacowych, m.in. finansowanie prywatnej opieki medycznej, Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) oraz wykorzystanie środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w systemie kafeteryjnym MyBenefit, w tym program rekreacyjno-sportowy.
 
Firma wprowadziła wiele rozwiązań sprzyjających godzeniu pracy z życiem prywatnym, m.in. ruchomy czas pracy i możliwość wykonywania swoich zadań z domu dla wybranych stanowisk. Oferta szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych, w tym e-learningowych oraz współpraca z trenerami jest dostosowana do potrzeb każdego zespołu lub indywidualnych celów rozwojowych. PKO Leasing organizuje również praktyki i płatne staże dla studentów i absolwentów wyższych uczelni, proponując młodym ludziom rozwój w strukturach organizacji po ich zakończeniu. Pracownicy mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach integracyjnych i zajęciach sportowych (zespoły piłki nożnej, siatkowej oraz drużyna biegaczy).
 
PKO Leasing jest spółką odpowiedzialną społecznie. We współpracy z PKO Bankiem Polskim organizuje takie akcje jak: zbiórka krwi (w ramach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa), podejmuje też wewnętrzne działania charytatywne np. „Wyprawka na 5+”, której celem była pomoc dzieciom z Domów Dziecka. Pracownicy spółki angażują się w akcje ogólnopolskie, takie jak „Szlachetna Paczka”.
 
PKO Leasing, należący do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, powstał w 1999 roku. Jest liderem krajowej branży leasingowej z ponad 12 procentowym udziałem w polskim rynku (po III kwartale br.) Oferta spółki zawiera produkty i usługi finansowe skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw, korporacji i klientów strategicznych. Firma finansuje zarówno pojazdy, maszyny i urządzenia, sprzęt medyczny, projekty inwestycyjne (np. linie technologiczne), jak i łodzie, samoloty, nieruchomości, sprzęt IT, oprogramowanie czy rowery. Poza standardowymi produktami leasingu i pożyczki, ma w swojej ofercie usługę wynajmu floty samochodowej, faktoringu dla przedsiębiorców i rolników. Oferta PKO Leasing jest dostępna w oddziałach własnych oraz placówkach PKO Banku Polskiego.

Źródło: Materiały prasowe
 

dodano: 2017-12-11 08:19:00