Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Opolska Marka


Rekordowa liczba 63 zgłoszeń – w kategoriach: usługa, przedsiębiorstwo promujące region, produkt roku, CSR-przedsiębiorstwo dla regionu i produkt spożywczy – walczyła o tytuł Opolskiej Marki 2018 roku. Wybrano też najlepsze firmy i inwestycje ostatniego 15-lecia.


– Budowanie trwałego prestiżu opolskich firm na to jedno z naszych najważniejszych wyzwań w dążeniu do rozwoju konkurencyjności opolskiej gospodarki. Tytuł „Opolskiej Marki” umożliwia wyróżnienie się na rynku, rozpoznawalność wśród klientów oraz umacnianie własnej tożsamości firmy. Wierzę, że zdobycie tego tytułu nobilituje i może być silnym atutem w rywalizacji na rynku europejskim
– mówił marszałek województwa Andrzej Buła.

Laureatów prestiżowej nagrody – Opolskiej Marki – wskazuje komisja konkursowa. W tym roku w sposób wyjątkowy zaznaczono 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej – zarząd województwa opolskiego nagrodził inwestycje i przedsiębiorców 15-lecia. Jedną z takich inwestycji są te realizowane przez firmy Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet. Najnowsze dziecko przedsiębiorstwa to nowoczesna hala dofinansowana z unijnej dotacji, która pozwoli wdrażać nowe technologie.Produktem roku w kategorii mikro i małych przedsiębiorstw ogłoszono drzwi przesuwne Roto Patio INOWA LUX z Tarnowa Opolskiego. Przedsiębiorca Marek Gebauer uważa, że konkurować dziś można głównie jakością i pomysłowością.

Kuchnie Marrone produkowane przez firmę Adriana Halupczoka to najlepszy produkt w grupie średnich i dużych przedsiębiorstw. Nagrodę odebrała również fabryka porcelany z Tułowic.

Najlepsze przedsiębiorstwo promujące region wśród małych i mikro przedsiębiorstw, to Lokalna Grupa Rybacka Opolszczyzny.

Zakłady Nutricia znalazły się w gronie dużych i średnich firm, która najlepiej kieruje się zasadą społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ser twarogowy z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Prudniku to najlepszy produkt spożywczy obok oleju głubczyckiego, nagrodzonego w kategorii mikro i małe przedsiębiorstwo.

Wśród nagrodzonych w kategorii usługa roku znalazła się – obok firmy Netconcept, Royal School, Nowej Itaki – Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. (PW)


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego


dodano: 2019-04-04 06:16:31