Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowy stary prezes LOT


Sebastian Mikosz wrócił na stanowisko prezesa LOT, którym był w latach 2009-2010. W 2010 r. zrezygnował ze stanowiska po nieporozumieniach z właścicielem, Ministerstwem Skarbu Państwa. Teraz ministerstwo rekomendowało Mikosza jako swojego kandydata i Rada Nadzorcza wybrała go wczoraj na szefa polskich linii lotniczych.


„Rada Nadzorcza podjęła odpowiedzialną decyzję. LOT czekał na menedżera, który jest gotowy podejmować trudne decyzje i konsekwentnie je realizować. Wybrany prezes zna branżę lotniczą i problemy spółki, dzięki czemu szybko stanie za jej sterami i bezzwłocznie zacznie realizować przygotowany plan restrukturyzacji" - napisał minister skarbu Mikołaj Budzanowski w komentarzu do decyzji.

Sebastian Mikosz jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie biznesowym i zarządzaniu. Jest absolwentem prestiżowego IEP Paris (Instytut Studiów Politycznych), na kierunku ekonomia i finanse. Po studiach doświadczenie zdobywał w firmie Arthur Andersen w Paryżu, specjalizując się w inwestycjach na rynkach zwanych emerging markets. W 2000 roku wrócił do Polski, gdzie pracował nad stworzeniem pierwszego niezależnego internetowego domu maklerskiego w kraju. Rok później objął stanowisko Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce.

W czerwcu 2003 roku został wiceprezesem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Tam nadzorował departamenty Obsługi Inwestorów, Współpracy Regionalnej oraz Badań i Analiz. Prowadził negocjacje z firmami będącymi największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce m.in. LG Philips, MAN, Whirlpool, Michelin. Kolejnym etapem jego kariery było stanowisko Dyrektora Zarządzającego i headhuntera w firmie doradztwa personalnego Amrop Hever.

Od 2007 roku był dyrektorem w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte, gdzie rozwijał doradztwo biznesowe dla sektora publicznego oraz wspierał napływ inwestorów zagranicznych do Polski. Od marca 2009 do października 2010 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

W lutym 2011 roku objął stanowisko doradcy Societe Generale Corporate & Investment Banking w Polsce, którą pełnił do tej pory.

Sebastian Mikosz jest żonaty. Ma trzech synów. Jego pasją jest lotnictwo. Biegle zna język francuski oraz angielski.
Źródło i fot.: PLL LOT


dodano: 2013-02-07 11:13:23