Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowy Prezes Polskiej Rady Biznesu

28 maja 2015 r. w Pałacu Sobańskich odbyło się XXIV Walne Zebranie Polskiej Rady Biznesu. W związku z upływem dwuletniej kadencji, walne dokonało wyboru nowych władz organizacji. W miejsce ustępującego Zbigniewa Niemczyckiego nowym Prezesem Zarządu PRB został Jacek Szwajcowski.

Jacek Szwajcowski ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej. W 1990 r. założył Hurtownię Leków „Medicines”, którą w 1998 r. po przekształceniu w spółkę akcyjną wprowadził na giełdę. W efekcie pozyskanych środków fuzje i przejęcia pozwoliły na przyśpieszenie rozwoju Medicines. W 2001 roku zmieniono nazwę na Polska Grupa Farmaceutyczna, a w 2011 na spółkę Pelion, która kontynuuje swoją działalność jako spółka holdingowa pod nazwą Pelion SA. Jacek Szwajcowski, nieprzerwanie od jej powstania, jest jej prezesem zarządu.Wiceprezesami Zarządu zostali: Małgorzata Adamkiewicz, Grzegorz Hajdarowicz, Wojciech Kostrzewa, Dariusz Mioduski, Marian Owerko, Paweł Rymarz. 
Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został – Tomasz Mikołajczak. 
Członkami Komisji Rewizyjnej zostali: Marcin Rywin, Michał Szramowski
. Członkami Sądu Koleżeńskiego zostali: Robert Błaszczak, Tomasz Gutkowski, Marek Jankowski.


Polska Rada Biznesu jest Stowarzyszeniem zrzeszającym prezesów i właścicieli największych polskich i działających w Polsce firm międzynarodowych. Decyzja o utworzeniu Polskiej Rady Biznesu zapadła na spotkaniu przedsiębiorców w 1992 roku. Szesnaście lat później w wyniku fuzji z Radą Menedżerów i Przedsiębiorców w grudniu 2008 roku, Rada uzyskała swój obecny kształt i cele. Członków Rady łączy przekonanie, że pomyślność Polski jest przede wszystkim zależna od rozwoju gospodarczego. Rozwój ten jest zaś bezpośrednim wynikiem jakości przywódców, którzy występują na każdym polu: ekonomicznym, obywatelskim, politycznym, duchowym, edukacyjnym czy kulturalnym. Misja Rady – „Wzrost gospodarczy dzięki lepszym przywódcom” – wyraża zobowiązanie każdego z jej Członków do ciągłej pracy nad promowaniem najwyższej próby przywództwa w każdym środowisku z jakim się styka. Wspólnie i samodzielnie. Wokół siebie oraz w sobie samym.


Źródło: Polska Rada Biznesu


dodano: 2015-06-01 10:09:29