Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nowatorski sposób ochrony przed złośliwym oprogramowaniem w chmurze

F-Secure, dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, wprowadza usługę Cloud Protection na platformę Salesforce AppExchange. F-Secure Cloud Protection ma za zadanie chronić firmy oraz użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem udostępnianym w chmurze Salesforce. Dostawca usług pokrywa aspekty związane z bezpieczeństwem systemu, aplikacji, uwierzytelnianiem, regułami dostępu, a także uprawnieniami oraz rolami użytkowników.Przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z rozwiązań chmurowych, gdzie odpowiedzialność za ochronę danych jest współdzielona. Po stronie organizacji pozostaje bezpieczeństwo treści, które klienci oraz pracownicy przesyłają do platform chmurowych. F-Secure Cloud Protection pomaga firmom ograniczyć ryzyko zagrożeń w chmurze i chroni przed złośliwym oprogramowaniem w plikach i hiperłączach.

– F-Secure Cloud Protection pozwala przyjąć holistyczne podejście do bezpieczeństwa w chmurowym środowisku firmy – mówi Mikko Peltola, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w F-Secure. – Udostępnianie treści to kluczowy aspekt działania przedsiębiorstwa. Naszym priorytetem jest tworzenie nowych rodzajów ochrony, które zapewniają bezpieczeństwo dostawcom usług chmurowych i ich użytkownikom.

Rozwiązanie F-Secure Cloud Protection usprawnia proces raportowania i daje bieżący wgląd do treści w chmurze, w tym do nazw, źródeł oraz typów plików, użytkowników, adresów IP, operacji wysyłania i pobierania oraz powiadomień dotyczących bezpieczeństwa. Usługa wykorzystuje analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym bez obniżania wydajności platformy. Złośliwe łącza lub pliki są blokowane albo usuwane, a następnie oznaczane, aby administratorzy mogli je dokładniej przeanalizować i podjąć odpowiednie działania. F-Secure Cloud Protection działa w różnych środowiskach Salesforce, m.in. Sales Cloud, Service Cloud, Community Cloud oraz Government Cloud.

– Cieszymy się, że we współpracy z F-Secure możemy zabezpieczyć nasze środowisko chmurowe – mówi Dave Gardner, główny dyrektor ds. technologii w Quad Learning Inc. – Dokumenty są przesyłane i przekazywane do instytucji partnerskich za pośrednictwem platformy chmurowej w ramach składania wniosków przez Internet. F-Secure Cloud Protection chroni szkoły i uczniów korzystających z tego procesu poprzez badanie plików i adresów URL pod kątem złośliwego oprogramowania.

Główne cechy usługi F-Secure Cloud Protection:

Oparta na platformie Salesforce – rozwiązanie jest dedykowane dla platformy Salesforce, co gwarantuje bezproblemową integrację, niezawodność i prostotę użytkowania. Nie trzeba utrzymywać oprogramowania pośredniczącego, a wdrożenie zajmuje zaledwie kilka minut.

Ochrona w chmurze – rozwiązanie pomaga zadbać o bezpieczeństwo treści, za które odpowiedzialność w modelu chmurowym ponosi przedsiębiorstwo. 

Nowa generacja zabezpieczeń – rozwiązanie zapewnia większą skuteczność, niż prosty antywirus. Usługa wykorzystuje inteligentną analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym i umożliwia szczegółowe raportowanie oraz szybkie reagowanie na incydenty.


Źródło i więcej informacji: F-Secure


dodano: 2017-04-05 06:47:50