Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Największa akwizycja Grupy Maspex Wadowice

W dniu 18 grudnia br. Grupa Maspex Wadowice podpisała wstępną umowę z IK Investment Partners na zakup wybranych aktywów firmy Agros Nova dwóch zakładów produkcyjnych w Łowiczu i Wąsoszu oraz między innymi takich marek, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt. W efekcie przejęcia powstanie Grupa spożywcza o  obrotach ponad 4 miliardów zł.

Warunkiem wejścia w życie tej umowy jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Będzie to 17 akwizycja Grupy Maspex Wadowice, w tym 8 na rynku polskim i największa w jej historii.
Do tej pory największe zrealizowane zakupy w Polsce to firmy Tymbark (1999 rok) oraz spółki Lubella (2003 rok). Dzięki wysokim nakładom Grupy Maspex Wadowice na inwestycje produkcyjne i najnowocześniejsze technologie, dystrybucję i promocję Tymbark i Lubella stały się liderami i najcenniejszymi markami w swoich kategoriach. Od momentu wejścia w skład Grupy Maspex Wadowice, inwestycje produkcyjne w Lublinie i Tymbarku wyniosły ponad 180 milionów zł.

Na bazie firmy Agros Nova Maspex planuje zbudować kolejny mocny obszar działalności w oparciu o pracowników firmy Agros Nova oraz zakupionego zaplecza produkcyjnego.

Po sprzedaży części aktywów na rynku pojawi się podmiot Agros-Nova Soki. – W ciągu najbliższych miesięcy będziemy poszukiwać możliwości akwizycji podmiotów na polskim rynku w celu dołączenia ich do Agros-Nova Soki lub też możliwości sprzedaży spółki do inwestora branżowego w celu zapewnienia dalszego rozwoju markom Fortuna, Pysio i Garden oraz zapewnienia kontynuacji zatrudnienia pozostałym w Grupie pracownikom – mówi Marek Sypek.


Grupa Kapitałowa Agros Nova to wiodący producent branży spożywczej obecny w kilkunastu segmentach rynkowych. W większości z nich lideruje lub zajmuje czołowe miejsca m.in. na rynku dżemów, sosów, zup i koncentratów zup, keczupów.

Motorem rozwoju Grupy Maspex Wadowice są soki, nektary i napoje, które  stanowią 70% obrotów firmy oraz makarony, wyroby zobożowe i produkty instant dające 30% przychodów ze sprzedaży, które w 2014 roku wyniosły ponad 3,3 miliarda zł. Przejęcie pozwoli rozszerzyć markową ofertę Grupy Maspex Wadowice i zaistnieć w nowych kategoriach. Do obecnych marek należących do Maspeksu, które są zdecydowanymi liderami w swoich kategoriach, takich jak m.in. Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz dołączą następne wielkie marki m.in. Łowicz,Krakus i Kotlin. Będzie to największe przejęcie w historii Grupy Maspex Wadowice i jedno z największych zrealizowanych do tej pory w Polsce.

Źródło: Maspex Wadowice i portalspozywczy.pl


dodano: 2014-12-22 10:15:26