Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Najnowsze zmiany i trendy w prawie pracy

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej i kancelaria SSW Pragmatic Solutions zapraszają na warsztaty „Najnowsze zmiany i trendy w prawie pracy”, które odbędą się 2 lipca w godzinach 9:15-12:00 przy ul. Berneńskiej 8 w Warszawie. Pierwsza połowa tego roku przyniosła kolejne wyzwania dla przedsiębiorców i działów HR. Niebawem pierwsza grupa pracodawców będzie zobowiązana do utworzenia PPK.

Jednocześnie nie cichną echa związane z zapowiedziami wprowadzenia tzw. testu przedsiębiorcy i „uporządkowania” zatrudnienia w formule B2B. Ponadto od 4 maja br. weszły w życie kolejne (po RODO i ustawie o ochronie danych osobowych) przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych w zatrudnieniu.

Kwestie te wzbudzają wiele wątpliwości i pytań. W odpowiedzi na te wyzwania eksperci kancelarii SSW Pragmatic Solutions przygotowali warsztaty na temat najnowszych zmian i trendów w prawie pracy.
Warsztaty są skierowane do dyrektorów i pracowników działów HR, compliance i działów prawnych.

Na warsztatach eksperci SSW Pragmatic Solutions omówią:
  • Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)
    Jakie główne problemy i ryzyka zgłaszają pracodawcy przygotowujący się do wdrożenia PPK? Najważniejsze zmiany przyjęte w pierwszej nowelizacji ustawy o PPK.
  • Samozatrudnienie
    Jakie ryzyka wiążą się ze stosowaniem kontraktów B2B w zatrudnieniu? Czy i w jaki sposób można je ograniczyć?
  • Przetwarzanie danych osobowych pracowników po nowemu
Co pracodawca może wiedzieć o swoich pracownikach? Czy można zapytać kandydata o oceny ze studiów? Czy pracodawca może badać pracowników alkomatem? Jak monitorować pracowników, żeby nie narazić się na sankcje?

Źródło: Pracodawcy RP. Rejestracja na stronie internetowej.


dodano: 2019-06-26 07:24:40