Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Najlepsze 25 startupów z regionu CEE rozpoczyna akcelerację

Bridge to MassChallenge Warsaw ogłosił listę 25 startupów z regionu CEE, które zakwalifikowały się do pilotażowej edycji programu. Program jest dedykowaną krajom Europy Środkowo-Wschodniej odsłoną jednego z największych na świecie akceleratorów dla startupów – MassChallenge. Celem programu jest przyciągnięcie do Polski najlepszych startupów technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, pomoc w rozwoju ich biznesu, a także wsparcie w wyskalowaniu na rynki zagraniczne.

Bridge to MassChallenge Warsaw rozpoczął swoją działalność w Warszawie z inicjatywy Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej oraz PKO Banku Polskiego – największego banku w regionie CEE. Partnerami programu są także: Visa – światowy lider płatności cyfrowych oraz PGE – lider rynku energetycznego w Polsce.

Dwumiesięczny nabór do akceleratora Bridge to MassChallenge Warsaw zakończył się 6 listopada. Do projektu zgłosiło się w sumie prawie 300 startupów z 26 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Przesłane zgłoszenia były oceniane przez zespół międzynarodowych mentorów i ekspertów akceleracji oraz przedstawicieli partnerów programu.

Najbardziej obiecujące 25 startupów, których aplikacje zostały rozpatrzone pozytywnie i które otrzymały zaproszenie do udziału w programie Bridge to MassChallenge Warsaw, pochodzą finalnie z 12 krajów, w tym z Polski, Izraela, Estonii, Rumunii, Węgier, Łotwy, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Czech i Białorusi. Tak duże zróżnicowanie pochodzenia firm przyjętych do akceleratora potwierdza ambicje i realny potencjał drzemiący w innowacyjnych przedsiębiorcach wywodzących się z tej części Europy.

– To, co najbardziej zaimponowało nam w startupach z regionu CEE, to ich globalne ambicje – twierdzi Kara Shurmantine, Senior Director of Global Partnership w MassChallenge. – Czują potrzebę ciągłego rozwoju i ekspansji na nowe rynki od samego początku swojego istnienia. Właśnie ta ambicja sprawia, że idealnie wpisują się w wymagania, które stawiamy uczestnikom akceleratora MassChallenge.

Dzięki Bridge to MassChallenge Warsaw, najlepsze 25 startupów z Europy Środkowo-Wschodniej, w ramach dwóch 4-dniowych warsztatów w Warszawie i Bostonie, będzie mogło skorzystać z doradztwa lokalnych i globalnych ekspertów i mentorów, a także uzyskać dostęp do szerokiej sieci przedsiębiorców i inwestorów współpracujących z MassChallenge – czołowego akceleratora startupów na świecie. Na startupy, których rozwiązania zainteresują partnerów programu, czeka realna perspektywa zdobycia nowych klientów oraz szybkiej i bezpiecznej inwestycji.

– PKO Bank Polski zainicjował program Bridge to MassChallenge Warsaw, aby zapewnić dojrzałym startupom wsparcie w osiąganiu skalowalności ich biznesów.  Liczymy że program wzmocni pozycję Polski w regionalnym ekosystemie startupowym, co ułatwi nam korzystanie z potencjału tkwiącego w innowacjach – mówi Grzegorz Pawlicki, Dyrektor Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta w PKO Banku Polskim.

Finaliści zakwalifikowani do programu akceleracyjnego oferują rozwiązania wykorzystywane w wielu sektorach, między innymi Fin-tech oraz High-tech.

– Wśród startupów zakwalifikowanych do udziału w programie znajdziemy niezwykle szerokie spektrum oferowanych rozwiązań i technologii – tłumaczy Joanna Misiewicz z Bridge to MassChallenge Warsaw. – Usprawniają przepływy pieniężne w sektorze bankowym, tworzą nowatorskie platformy edukacyjne czy prowadzą analizę behawioralną dzieci z autyzmem, wspierając ich leczenie – dodaje.Źródło: Bridge to MassChallenge Warsaw
dodano: 2017-12-08 06:49:14