Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nagrody Lewiatana rozdane

Marek Maj, Paweł Szataniak, Agnieszka Holland oraz Jerzy Baczyński i zespół „Polityki – to tegoroczni laureaci Nagród Konfederacji Lewiatan. Wyróżnienia zostały wręczone na dorocznej Gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Kapituła postanowiła w tym roku nie przyznawać nagrody im. Władysława Grabskiego.– Pozwolę sobie zacytować zdanie profesora Kotarbińskiego, niestety zapomnianego polskiego filozofa. Wydaje mi się ono wyjątkowo aktualne: rzeczywistość nigdy nie gwarantuje powodzenia, stwarza tylko bezmiar możliwości, które w oczach ludzi dzielnych zasługują na to, by je wypróbować. Bądźmy dzielni! – powiedziała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, kończąc swoje wystąpienie otwierające tegoroczną uroczystą galę wręczenia Nagród Konfederacji Lewiatan.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii firma mała i średnia otrzymał Marek Maj, twórca i prezes firmy Smay.

Nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego w kategorii duża firma dostał Paweł Szataniak,  przewodniczący rady nadzorczej i współwłaściciel firmy Wielton.

Nagroda za odważne myślenie, wręczana przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, trafiła w ręce Agnieszki Holland, jednej z najsłynniejszych polskich reżyserek i scenarzystek.

Nagrodą specjalną zarząd Konfederacji Lewiatan uhonorował Jerzego Baczyńskiego i zespół „Polityki".


Źródło: Konfederacja Lewiatan


dodano: 2017-05-02 06:25:06