Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Nagrody dla Innowacyjnej Stolarki

Najbardziej innowacyjne produkty branży stolarki otworowej zostały nagrodzone. Na Gali w hotelu Westin, która odbyła się 25 maja, nagrody odebrali przedstawiciele najlepszych producentów stolarki oraz najlepszych salonów stolarki.
     Gala piątej edycji nagrody VIP Innowacyjna Stolarka 2012 z programu VIP Najlepsze Okna i Drzwi, autorskiej inicjatywy konsumenckiego portalu Infookno.pl, zakończyła się wręczeniem tegorocznych nagród. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Gospodarki.  
     
To jest program nastawiony na konsumenta. Weryfikujemy producentów dostawców i salony, pokazujemy konsumentowi, że jest  z czego wybrać. Wskazujemy na czym polegają różnice i co jest naprawdę ważne przy wyborze stolarki – powiedział Grzegorz Cendrowski, organizator Programu VIP.
     Tegoroczna edycja w odróżnieniu od poprzednich skupiła się na innowacyjności i nowych rozwiązaniach w zakresie technologii.
     Wcześniejsze edycje były przeglądem najlepszych energooszczędnych rozwiązań produktowych w różnych kategoriach. Teraz postanowiliśmy nagrodzić innowatorów, firmy, które wprowadzają autorskie rozwiązania, będące efektem badań i patentów – tłumaczył Sylweriusz Dmochowski, wiceprezes Infookno.pl.

     Nagrodzone firmy to: PORTA KMI Poland SA, Pozbud T&R SA, Rutkowski Drzwi Drewniane, Halupczok Stolarstwo, AMPOL-Okna PCV, OknoPlus Sp. z o.o., AdamS H. Pędzich, Eurocolor Sp. z o.o., Stolbud Włoszczowa SA, VELUX Polska Sp. z o.o., FAKRO Sp. z o.o., Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o., Kostka i Paszkowski S.K.A., SAAW SYSTEM s.c., Podlaska Fabryka Okien i Drzwi WITRAŻ Sp. z o.o., Oknoplast Sp. z o.o. oraz POL-SKONE Sp. z o.o. Niektóre z firm otrzymały kilka nagród dla różnych zgłoszonych przez siebie produktów.
    
Program pokazuje pewne trendy w branży, nagradzane są innowacyjne produkty i wskazywane są firmy, które je produkują – powiedział Grzegorz Filipek – Dyrektor ds. Marketingu w Oknoplast Sp. z o.o.
     Adam Pędzich, Dyrektor Generalny Firmy AdamS H. Pędzich dodał:
Takie nagrody znaczą wiele, ponieważ nagradzają naszą pracę, to co robimy, aby się wyróżnić. Widać, że budownictwo idzie do przodu, stawiamy na energooszczędne, zielone budownictwo, co bardzo wiele znaczy w naszych czasach. Byliśmy nominowani po raz trzeci i trzeci raz zdobyliśmy nagrodę. Bardzo się staramy, bo aby być trzy razy wyróżnionym to jednak trzeba coś w tym kierunku robić.

     Przyznano także nagrody w kategorii Najlepszy Menadżer. Ex aequo otrzymali je menadżerowie FAKRO Sp. z o.o i Oknoplast Sp. z o.o.
     Nagroda jest dla mnie pewnym zaskoczeniem, bo instytucje raczej przyznają nagrody produktom i firmom, rzadziej menadżerom. Zatem przyjąłem ją ze wzruszeniem i dumą, bo jest ukoronowaniem mojej 20-letniej działalności. Swoją działalność zawodową rozpoczynałem z firmą FAKRO, prawie 20 lat temu, kiedy firma się tworzyła. To wtedy powstawał marketing w Polsce, nie tylko marketing branżowy, i my tworzyliśmy go od podstaw. Myślę, że w FAKRO się nam to udało. Z moim udziałem stworzyliśmy bardzo rozpoznawalną markę, to powód do zadowolenia, tym większy, że teraz zauważony i nagrodzony – mówił Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu FAKRO.

     Oprócz innowacyjnych produktów nagrodzono także specjalny system montażu. W ten sposób zwrócono uwagę na jego rolę w zakresie energooszczędności okna.
    Montaż odgrywa decydującą role, jeżeli chodzi o ciepłotę, pasywność, energooszczędność. W Polsce mamy niestety do czynienia z montażem mało profesjonalnym. Odbywa się on na produktach, które nie są badane, certyfikowane. Naszym systemem, który jest w pełni przebadany i nie posiada żadnych metalowych elementów udowadniamy, że montaż może być ciepły, szybki i bardzo profesjonalny. Co więcej ciepły czy pasywny montaż nie musi być drogi – mówił Mateusz Pólkowski z SAAW System s.c.

     Uroczystą galę podsumował Grzegorz Cendrowski, organizator Programu VIP:
Jesteśmy bardzo zadowoleni, to jest spełnienie naszych oczekiwań, podsumowanie pięcioletniej, trudnej drogi. Dziś polska stolarka jest stolarką przyszłościową, ponieważ jest innowacyjna, energooszczędna i proeksportowa. Polscy producenci są bardzo mobilni, dostosowują się do zmieniających się warunków i stają się tuzami w tej branży w Europie i na świecie.
Fot. Times Square Public Relations

dodano: 2012-05-28 15:33:52