Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Motoryzacja - kluczowy eksporter


Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych po raz ósmy zorganizowało w Warszawie, 28 listopada br., konferencję motoryzacyjną. Wydarzenie objęte zostało patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.


Obecna na konferencji wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podkreśliła, że: - Przemysł motoryzacyjny jest bardzo istotną częścią polskiej gospodarki. Udział branży w przetwórstwie przemysłowym to blisko 12 proc., a liczba osób zatrudnionych w tym sektorze to 156 tys. osób.

Wiceminister Henclewska zwróciła również uwagę na fakt, że sektor motoryzacyjny w Polsce to branża wysoce innowacyjna i kluczowy eksporter. W 2012 r. wartość eksportu tego sektora wyniosła 17,6 mld euro.

Wiceminister przypomniała także o wsparciu MG dla sektora motoryzacyjnego w Polsce. – Chcemy rozszerzać rynki zbytu na całą Unię Europejską i kraje trzecie. Poprzez wprowadzenie zmian w systemie podatkowym oraz upowszechnienie alternatywnych napędów i paliw dążymy do odmłodzenia parku samochodowego w naszym kraju – wymieniła. – Zależy nam też na zwiększeniu aktualnej bazy produkcyjnej, co wiąże się z zachowaniem jak największej liczby miejsc pracy w polskim przemyśle motoryzacyjnym. – powiedziała.


Źródło: Ministerstwo Gospodarki


dodano: 2013-11-29 09:53:59