Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Mazurskie Agro Show Ostróda 2018

Spółki Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa po raz drugi uczestniczyły w Wystawie Maszyn Rolniczych MAZURSKIE AGRO SHOW, która odbyła się w Ostródzie w dniach 10-11 lutego 2018 roku. Jest to największa rolnicza impreza wystawiennicza w północnej Polsce. Wydarzeniu towarzyszyła również Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.Podczas targów odbyła się także konferencja z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na której zaprezentowano priorytety działań MRiRW na rzecz rozwoju polskiej wsi w aspekcie „Paktu dla obszarów wiejskich na lata 2017-2020”. Do głównych należą: poprawa jakości życia na wsi, opłacalność produkcji rolnej, budowa sprawnej administracji oraz negocjacje w sprawie przyszłości wspólnej polityki rolnej.

Podczas Wystawy spółki hodowli zwierząt zaprezentowały osiągnięcia w zakresie doskonalenia genetycznego zwierząt gospodarskich: bydła mlecznego i mięsnego, trzody chlewnej, koni oraz owiec. Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się oferta handlowa, która obejmowała wysokiej jakości męski i żeński materiał hodowlany bydła mlecznego i mięsnego, wysokiej jakości zarodki bydlęce, materiał czystorasowy i krzyżówkowy w różnych zestawach genotypowych 5 ras świń oraz maciorki i tryczki hodowlane. Stadniny koni zaprezentowały ofertę koni z przeznaczeniem do hodowli i sportów konnych, a także do użytkowania w agroturystyce, rekreacji i hipoterapii.

Natomiast spółki hodowli roślin Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zaprezentowały zwiedzającym szeroki wachlarz polskich odmian zbóż, roślin motylkowych i ziemniaka. Oferta obejmowała kwalifikowany materiał siewny i sadzeniakowy najwyższej jakości dostosowany do polskich warunków glebowych i klimatycznych. Szczególnym zainteresowaniem u rolników cieszyły się pszenica ozima FORMACJA hodowli Poznańskiej Hodowli Roślin z siedzibą w Tulcach oraz wczesne odmiany ziemniaka jadalnego TONACJA i TAJFUN hodowli Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka z siedzibą w Strzekęcinie. DANKO Hodowla Roślin promowała nowe polskie odmiany soi: PETRINA i ERICA.

Równolegle z wystawą Mazurskie AGRO SHOW, odbyła się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Podczas wystawy wręczane były nagrody i wyróżnienia dla osób zasłużonych dla hodowli zwierząt w regionie warmińsko-mazurskim. Na wystawie pokazano 10 jałówek cielnych rasy polskiej holsztyńsko-fryzyjskiej ze spółek hodowlanych KOWR. Spółka Stado Ogierów Starogard Gdański  z siedzibą w Rzecznej jako reprezentant regionu warmińsko-mazurskiego wystawiła do konkursu 4 jałówki mięsne w wieku powyżej 18 miesięcy rasy hereford i w tej kategorii zdobyła 2 statuetki: Czempiona i Wiceczempiona Warmińsko-Mazurskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Stadnina Koni Nowe Jankowice zaprezentowała jednego z najlepszych ogierów rasy polski koń zimnokrwisty w Polsce – 7 letniego BEST 2. Pokazywano go pod siodłem i w zabawie z dziećmi wybranymi spośród publiczności w przeciąganiu liny: koń kontra dzieci. Wygrał oczywiście koń.


Źródło: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa


dodano: 2018-02-15 06:57:06