Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Liderowi udało się utrzymać pozycję

Amplico, a tuż za nim Allianz – to wyniki najnowszego rankingu funduszy emerytalnych. Tak samo było pół roku temu. Zmiana nastąpiła na trzeciej pozycji. Awansowała Nordea, wyprzedzając Generali.

Nordea wyprzedziła fundusz Generali, który spadł na czwartą pozycję. Wcześniej przez wiele lat plasował się w rankingach „Rzeczpospolitej" bardzo wysoko. Przed rokiem był pierwszy.

Czwarty pod względem wielkości fundusz Amplico już po raz drugi zwyciężył w rankingu  przygotowanym przez „Rz". Zdobył 84,6 pkt na 100 możliwych. Podobnie było w październiku ubiegłego roku („Moje Pieniądze", 11.X.2012 r.).

Różnica między zwycięzcą a kolejnym funduszem w rankingu, Allianz Polska, nie jest jednak duża, wynosi zaledwie ok. 2 pkt. Allianz zajmował drugie miejsce także pół roku temu. Na trzecią pozycję awansowała Nordea, który zdobyła  71,8 pkt. Pół roku temu była piąta.

Z czwartego na piąte spadła AXA. Pozostałe fundusze utrzymały ubiegłoroczne pozycje: 6. ING, 7. Warta, 8. PKO BP Bankowy, 9. Aviva, 10. Pekao, 11. Aegon, 12. PZU Złota Jesień, 13. Pocztylion, i ostatnie 14. Polsat.


Źródło: "Rzeczpospolita", 11.04.2013 r. Autor: Katarzyna Ostrowska, Liderowi udało się utrzymać pozycję.


dodano: 2013-04-11 12:03:40