Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Latający rolnicy wylądowali w Lubelskiem

W województwie lubelskim gościła 39-osobowa delegacja reprezentująca prestiżową organizację „The Flying Farmers Association”. Stowarzyszenie istnieje od 1974 r. i zrzesza około 400 członków. Otwarte jest na każdego rolnika, leśnika lub właściciela ziemskiego, który posiada własny samolot czy awionetkę. Do stowarzyszenia mogą również przystąpić osoby, które prowadzą działalność w przedsiębiorstwach związanych z rolnictwem.Głównym punktem wizyty brytyjskiej delegacji w województwie lubelskim była Akademia Biznesu – Wielka Brytania. Seminarium poświęcone było możliwościom nawiązania współpracy w zakresie wzajemnych inwestycji, rozwoju wymiany handlowej pomiędzy podmiotami polskimi i brytyjskimi,  a  także szansą realizacji przez polskie firmy kontraktów w Wielkiej Brytanii. Była  to doskonała okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami organizacji m.in. w ramach rozmów B2B.

– Cieszymy się, że możemy gościć tak liczną delegację w województwie lubelskim, regionie który bardzo silnie związany jest z branżą rolną-spożywczą, ale także lotniczą. Mam nadzieję, że w trakcie pobytu zasmakujecie lubelskiego i już wkrótce wrócicie na dłużej, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych – mówił marszałek Sławomir Sosnowski, witając gości.

Po konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą lubelskich przedsiębiorców i instytucji, a także posmakować regionalnych przysmaków.

Podczas 3-dniowego pobytu goście wzięli udział w kilku wizytach studyjnych. Odwiedzili  m.in. fabrykę maszyn URSUS SA  do której, dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, przejechali elektrycznym autobusem, zakład Perła – Browary Lubelskie SA oraz podziemia Browaru Perła, a także siedzibę JMP Flowers – największego i najnowocześniejszego producentem kwiatów w Polsce oraz kompleks Wyspa Wisła. Goście odwiedzili również Instytut Nowych Syntez Chemicznych – Centrum Badawcze Nawozów oraz Laboratorium Związków Bioaktywnych.

O pierwszych wrażeniach z wizyty mówił Martin Gosling, przewodniczący stowarzyszenia: – Co roku odwiedzamy inny kraj, wiele podróżujemy i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem gościnności i otwartości Polaków. Mamy bardzo napięty program, więc chętnie wrócimy na dłużej żeby zobaczyć co jeszcze może nam zaoferować województwo lubelskie – podkreślał Gosling.

O możliwościach współpracy z Wielką Brytanią mówił również Marek Szejbal, przedstawiciel Polsko-Brytyjskiej Izby Handlowej. – Polska jest większa niż wam się wydaje. Rozwój gospodarczy jest bardzo dynamiczny, co widać również w Wielkiej Brytanii. Polskie produkty, także lubelskie, można spotkać w wielu sklepach na wyspach.
 
Celem wizyty The Flying Farmers Association było zapoznanie gości z potencjałem turystycznym i gospodarczym województwa lubelskiego ze szczególnym uwzględnieniem branży rolniczej i rolno-spożywczej.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego


dodano: 2017-06-19 06:25:31