Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kontynuacja promocji polskiego sektora rolnictwa i żywności ekologicznej


Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wziął udział w odbywających się w Norymberdze od 14 do 17 lutego 2018 r. największych międzynarodowych targach żywności ekologicznej w Europie – Biofach 2018. Uczestnictwo KOWR w targach BIOFACH było kontynuacją promocji polskiego sektora rolnictwa i żywności ekologicznej, przeprowadzanej w poprzednich latach przez polskie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Pierwszego dnia targów odbyło się oficjalne otwarcie polskiego stoiska narodowego, którego  dokonał
Jacek Bogucki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, on również reprezentował Polskę podczas oficjalnego otwarcia targów.

Podczas każdego dnia targów na stoisku narodowym odbywały się pokazy kulinarne, których celem była promocja polskiej kuchni i żywności ekologicznej oraz zaprezentowanie Polski jako kraju tradycyjnego i jednocześnie nowoczesnego pod względem kulinarnym. Gospodarzem pokazów kulinarnych było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „POLSKA EKOLOGIA”.Na stoisku o łącznej powierzchni 192 m² swoją ofertę eksportową promowało 29 polskich firm oraz stowarzyszeń, związków i organizacji branżowych. Na polskim stoisku narodowym zostały zaprezentowane m.in. następujące produkty: soki i inne przetwory z aronii, herbaty i zioła, świeże, mrożone i liofilizowane owoce i warzywa, makarony, mąki, kasze i inne produkty zbożowe, wegańskie pieczywo, pasty, sosy i dania gotowe, soki owocowe, oleje, wędliny, probiotyki, miody, krówki i inne słodycze, batony oraz zdrowe przekąski.


Źródło:  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa


dodano: 2018-02-26 06:56:47