Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Konkurs o Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU 2012 rozstrzygnięty

Żeby działanie miało sens - jeszcze i to, potrzeba uznania drugiego człowieka

Redakcja i wydawca magazynu "Prestiż – relacje gospodarcze", w 15-lecie wydawania tytułu, ustanowili Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU. W ponad 20 lat po transformacji polskiej gospodarki powstałe w tym czasie firmy, zarządzający nimi przedsiębiorcy, wytwarzane produkty i wynalazcy, których innowacyjne rozwiązania dorobiły się pozytywnej oceny i reputacji wśród szerokiej opinii społecznej, polskiej i zagranicznej mogą za ich rekomendacją potwierdzić swoją przewagę konkurencyjną i dostąpić prestiżowego zaszczytu i uznania, jakim jest uhonorowanie Nagrodą Prestiżu RENOMA ROKU.

    Po weryfikacji zgłoszonych kandydatów Kapituła Nagrody nominowała w poszczególnych kategoriach: Przedsiębiorca, Wynalazca, Firma i Produkt oraz Polityk trzynastu kandydatów, których zgłosiły uprawnione
instytucje.
    Dla podkreślenia dominacji nominowanych i laureatów z regionu lubelszczyzny uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Renoma Roku odbyła się 11 grudnia 2012 roku w Lublinie.
   Uroczyste wręczenie nagród uświetnili swoją obecnością lubelscy naukowcy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta. Wśród nich: prof. dr hab. Józef Horabik – Dyrektor Instytutu Agrofizyki PAN w Lublinie, Krzysztof Bartuzi – Z-ca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Innowacyjności Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubelskiego, Beata Górka – Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubelskiego, Michał Furmanek – Główny Specjalista w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin oraz dr inż. Katarzyna Skiba – Dyrektor Departamentu Zbiorów Literatury Patentowej w Warszawie. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele lubelskich mediów: prasy, radia i telewizji. Uroczyste wręczenie wyróżnień poprowadził red. Andrzej Baryła z Oddziału TVP w Lublinie.

Jesteśmy przekonani, iż wyróżnienie laureatów Nagrodą Prestiżu RENOMA ROKU będzie doskonałą okazją do ich szerokiego rozpropagowania oraz omówienia pozytywnych zjawisk w polskiej gospodarce.

Podstawowymi celami przyznawania Nagrody Gospodarczej Prestiżu RENOMA ROKU są:
  • uhonorowanie ludzi biznesu, wynalazców, polityków oraz firm i ich produktów
  • mających wpływ na rozwój i funkcjonowanie polskiej gospodarki;
  • wzmocnienie pozytywnej oceny przez budowanie wzajemnych relacji społeczno-gospodarczych, które rozwiną zaufanie, wiarygodność i lojalność otoczenia;
  • tworzenie pozytywnego nastawienia wokół przedsiębiorców i ich firm mających wymierny wpływ na tworzenie nowych miejsc pracy;
  • komunikowanie i prezentacja wyróżnionych, jako pozytywnych wzorców i zachowań społecznie ważnych;
  • upowszechnianie uznanych i pozytywnych ocen, które podnoszą prestiż i wpływają na percepcję całego otoczenia;
  • tworzenie emocjonalnych związków z otoczeniem napędzających reputację społeczną;
  • promowanie etycznych zachowań w biznesie;
  • komunikowanie o prorynkowym nastawieniu i atrybutach mających wpływ na rozwój gospodarczy kraju.
Laureaci konkursu o Nagrodę Prestiżu RENOMA ROKU otrzymali widoczną na zdjęciu Kryształową Statuetkę.

Szczegóły ubiegania się o nagrodę i formularze zgłoszeniowe dla wszystkich kategorii znajdują się i są do pobrania na stronie www.prestiz.info.pl w zakładce menu Nagroda Prestiżu.


dodano: 2013-03-06 10:05:00