Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kolejne inwestycje w SSE EURO-PARK MIELEC

Agencja Rozwoju Przemysłu SA wydała w styczniu br. pierwsze dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Podstrefie Głogów Małopolski Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC. Łączna wartość zadeklarowanych inwestycji to 24 364 000 zł, realizacja projektów pozwoli utworzyć co najmniej 22 nowe miejsca pracy.

Pierwsze zezwolenie w 2014 r. otrzymała firma "POLIMARKY" Sp. z o.o. Kosztem blisko 8,4 mln zł spółka uruchomi produkcję zmodyfikowanych granulatów tworzyw sztucznych o podwyższonych właściwościach. Przy realizacji nowego projektu zatrudnienie znajdzie co najmniej 12 osób.
Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 r.

"POLIMARKY" Sp. z o.o. prowadzi działalność gospodarczą na terenie SSE EURO-PARK MIELEC na podstawie zezwolenia od 2009 r. Jest producentem modyfikowanych tworzyw sztucznych przeznaczonych do wytłaczania i formowania wtryskowego stosowanych w przemyśle budowlanym, samochodowym oraz AGD.

Drugi inwestor, Odlewnia Ciśnieniowa META-ZEL Sp. z o.o., uruchomi projekt o wartości co najmniej 16 mln zł, który zapewni wprowadzenie opatentowanej technologii kształtowania mikrostruktury i struktury geometrycznej powierzchni odlewów aluminiowych przeznaczonych dla przemysłu motoryzacyjnego oraz utworzy co najmniej 10 nowych miejsc pracy.
Zakończenie inwestycji planowane jest w 2017 r.

Odlewnia Ciśnieniowa META-ZEL Sp. z o.o. jest producentem odlewów ciśnieniowych ze stopów aluminium i cynku dla branży AGD, budowlanej, elektronicznej i motoryzacyjnej. Spółka prowadzi działalność gospodarczą na terenie SSE EURO-PARK MIELEC Podstrefa Głogów Małopolski od 2008 r.

W 2013 r. na terenie SSE EURO-PARK MIELEC ARP SA wydała 25 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 713,8 mln zł i utworzenie oraz utrzymanie 1016 miejsc pracy.


Źródło: Agencja Rozwoju Przemysłu


dodano: 2014-02-03 15:17:58