Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Kariera w Polsce czy za granicą?

30 czerwca 2017 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska” organizowana przez Fundację GPW w ramach programu Go4Poland. Podczas spotkania przedstawiciele rządu oraz biznesu rozmawiali ze studentami m.in. o możliwościach i prognozach zmian na polskim rynku pracy w obliczu wyzwań gospodarczych.

Z myślą o młodych, zdolnych Polakach, którzy rozważają rozpoczęcie swojej kariery w Polsce Fundacja GPW stworzyła Program „Go4Poland - Wybierz Polskę!”, który – poprzez organizację płatnych staży i warsztatów w firmach działających na terytorium Polski – ma na celu zapewnienie efektywnej współpracy środowiska biznesowego ze studentami.

W zakresie realizacji założeń programu Fundacja GPW współpracuje zarówno ze środowiskiem biznesu i administracji, jak i z inicjatywami studenckimi – studentami, kołami i stowarzyszeniami, które swoimi działaniami promują ideę powrotu do Polski i budowania kariery w polskich firmach i jednostkach administracji publicznej.

W programie mogą uczestniczyć polscy studenci i absolwenci zagranicznych uczelni z całego świata, w tym studenci biorący udział w wymianach studenckich na uczelniach zagranicznych i polscy studenci wywodzący się z Polonii.

– Cieszy mnie fakt, ze Giełda jest miejscem spotkań nie tylko doświadczonych przedsiębiorców, ale także młodych ludzi, studentów i absolwentów, którzy są przyszłością polskiej gospodarki. Warszawska Giełda powinna być miejscem, gdzie łączy się biznes z nauką – mówił Jacek Fotek, Wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podczas piątkowego spotkania ze studentami.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele rządu, reprezentanci firm, a także laureaci programu Go4Poland. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wśród gości i uczestników paneli dyskusyjnych pojawili się m.in.: Paweł Chorąży, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Rozwoju, Nina Dobrzyńska, Zastępca Prezesa PARP, Izabela Olszewska, Dyrektor Zarządzająca ds. Rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych SA, Paweł Ostrowski, Prezes Zarządu TGE SA, Marcin Petrykowski, Dyrektor Zarządzający Standard & Poors Raiting Services, Artur Skiba, Prezes Zarządu Antal, Prof. Dr hab. Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PwC Polska, Krzysztof Kwiecień, dyrektor HR w Deloitte w Polsce i Europie Środkowej, Joanna Grzeszkowska, EMEA O&T Campus Marketing & Graduate Recrutment Manager, Citi Handlowy, Anna Macnar, CEO HRM Institute, Barbara Zych, Prezes Employer Branding Institute oraz Jacek Kopański, laureat programu Go4Poland. Debaty poprowadzili Karol Yearwood, ambasador programu Go4Poland i Bartek Godusławski, dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej.

Spotkanie podzielono na dwie części, podczas pierwszej dyskutowano o roli Polaków studiujących za granicą w odpowiedzialnym rozwoju gospodarczym kraju, a później – o możliwościach i prognozach zmian na polskim rynku pracy w obliczu wyzwań gospodarczych. Padały pytania m.in. o to, ile dla przedsiębiorców w Polsce jest wart dyplom zagranicznej uczelni, czym polskie firmy są w stanie zachęcić Polaków rozważających karierę także za granicami kraju, jakie są korzyści i problemy związane z wyborem zagranicznych studiów?

– Jednym z głównych priorytetów GPW jest budowa i rozwój polskiego rynku kapitałowego, a to nie byłoby możliwe bez zaangażowania młodych i zdolnych ludzi – mówił podczas spotkania wiceprezes Jacek Fotek.

Sama konferencja była wydarzeniem wieńczącym tydzień spotkań i warsztatów organizowanych przez partnerów przedsięwzięcia, sponsora i partnera strategicznego Deloitte oraz pozostałych partnerów: PwC, Citi Handlowy, PZU, Lotos, Synthos, Google i spółki Grupy GPW (GPW SA, TGE SA oraz Bondspot SA). Warsztaty umożliwiają studentom zapoznanie się z profilem każdej ze spółek, ich kulturą korporacyjną oraz oferowanymi możliwościami rozwoju zawodowego.


Źródło: GPW


dodano: 2017-07-05 06:55:23