Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Holenderski rząd będzie tworzył oprogramowanie w oparciu o polską platformę cloud

Grape Up, polska firma specjalizująca się w technologiach cloud native oraz w podejściu DevOps w produkcji oprogramowania, wdrożyła swoją autorską platformę – Cloudboostr – w holenderskim Ministerstwie Infrastruktury i Gospodarki Wodnej. Stanie się ona podstawą do tworzenia oprogramowania przez zespoły developerskie pracujące na rzecz tego ministerstwa. Grape Up zapewni usługę wsparcia i utrzymania dla swojego rozwiązania.Cloudboostr to platforma, która integruje wiodące technologie open source w obszarze cloud native, jak Kubernetes. Dzięki tej platformie, firmy i organizacje mogą tworzyć, testować i bardzo szybko wdrażać dowolne rozwiązania w chmurze publicznej, prywatnej lub hybrydowej. Rozwiązanie zostało wprowadzone na rynek przez Grape Up w ubiegłym roku.

– Ministerstwo Infrastruktury i Gospodarki Wodnej w Holandii postawiło na Cloudboostr między innymi ze względu na to, że zawiera ono w sobie platformę Kubernetes, która jest wykorzystywana głównie do migracji już istniejących aplikacji do chmury. Duże znaczenie dla naszego klienta miał także fakt, że jest to platforma stworzona z połączenia różnych opensourcowych rozwiązań. Ten otwarty charakter powoduje, że można z nią zintegrować dodatkowe narzędzia i usługi – mówi Roman Swoszowski, wiceprezes w Grape Up.

Grape Up najpierw wdrożył Cloudboostr’a w środowisku testowym ministerstwa, aby sprawdzić jak platforma integruje się z systemami IT wykorzystywanymi w organizacji. W kolejnym kroku Cloudboostr zostanie uruchomiony w środowisku produkcyjnym, a dział IT ministerstwa udostępni tę platformę jako usługę współpracującym zespołom developerskim. Aktualnie trwa pilotażowy projekt przeniesienia do chmury pierwszych aplikacji za pomocą rozwiązania Grape Up. Wdrożenie platformy cloud native wymaga ogromnej wiedzy z zakresu chmury, IT, bezpieczeństwa oraz integracji systemów IT, a polska firma wykorzystuje doświadczenie zgromadzone w trakcie realizacji złożonych projektów dla dużych firm z różnych obszarów rynku.

– Cloudboostr to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna, platforma cloud native oferująca pełen zestaw usług. Cenimy sobie bardzo jej w pełni opensourcowy charakter. Zawiera ona w sobie nie tylko platformę Kubernetes, ale także Cloud Foundry, a możliwość korzystania z obu tych technologii równocześnie jest dla nas bardzo ważna. Ponadto Cloudboostr integruje ważne narzędzia umożliwiające produkcję i rozwój aplikacji. Jest to automatyzacja pozwalająca osiągnąć dużą efektywność - wiele organizacji jest zmuszone realizować to własnym nakładem pracy, a tutaj otrzymujemy to niejako w pakiecie. Za decyzją o współpracy z Grape Up przemawia także możliwość supportu dla platformy, jaką oferuje zespół – mówi Edwin Reinhoudt, Consultant & Innovation Lead Cloud & Big Data w Rijkswaterstaat, agencji wykonawczej Ministerstwa Infrastruktury i Gospodarki Wodnej w Holandii


Źródło: Grape Up - jedna z najdynamiczniej rosnących polskich firm IT, ma dwie siedziby w USA – w Santa Clara oraz w Chicago. Dodatkowo firma posiada dwa centra rozwoju oprogramowania w Polsce – w Krakowie oraz w Białymstoku, a także biura handlowe w Niemczech (Kolonia) i Wielkiej Brytanii (Londyn). Firma wykorzystuje technologię cloud native oraz podejścia DevOps w produkcji oprogramowania, dostarcza platformę Cloudboostr, która umożliwia firmom tworzenie, testowanie i szybkie wdrażanie dowolnych aplikacji w chmurze publicznej, prywatnej lub hybrydowej.


dodano: 2019-06-27 07:46:53