Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
HONOR wspiera osoby z zaburzeniami wzrokuMarka HONOR ogłosiła wprowadzenie opartej na sztucznej inteligencji aplikacji, która ułatwia czytanie osobom niedowidzącym i słabowidzącym. PocketVision można pobrać za darmo na wszystkie modele HONOR. Dostępne są wersje w językach: angielskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, włoskim i chińskim.
Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że około 1,3 miliarda ludzi cierpi na zaburzenia wzroku. Nowa aplikacja PocketVision wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologię poczwórnej kamery w HONOR 20 Pro w celu zapewnienia niedrogiej alternatywy dla dostępnych na rynku lup i typoskopów.

– W HONOR wierzymy w nieustanne dążenie do innowacji i tworzenie najnowocześniejszych technologii, które mają pozytywny wpływ na świat. Wykorzystując moc sztucznej inteligencji HONOR 20 Pro i profesjonalną technologię kamer, PocketVision dąży do wyrównania szans dla osób niedowidzących – zapewnia tej społeczności przenośne i niedrogie rozwiązanie – twierdzi prezydent HONOR, George Zhao.  

Aplikacja opracowana przez Eyecoming i HONOR oferuje trzy kluczowe tryby:
  • Oparty na technologii HONOR HiAI i optycznym rozpoznawaniu znaków tryb zamiany tekstu na mowę z łatwością przetwarza tekst z książek, menu i dokumentów.
  • Wykorzystujący czterordzeniowy obiektyw 48 MPix i teleobiektyw 8 MPix tryb powiększenia pozwala użytkownikom powiększać tekst za pomocą przycisków głośności. W wyniku tego nawet najmniejsze litery są większe, a dzięki temu - bardziej czytelne.
  • Zapewniając szereg filtrów kolorystycznych, tryb negatywu poprawia kontrast drukowanych materiałów dla osób, które mają problemy z widzeniem określonych kolorów.
Współpraca z RNIB

Aby zwiększyć świadomość na temat barier, jakie napotykają niewidomi i niedowidzący, HONOR nawiązał współpracę z instytucją charytatywną Royal National Institute of Blind People (RNIB), która wspiera osoby z zaburzeniami widzenia.

– Technologia smartfonów odgrywa coraz większą rolę w zapewnianiu niezależności osobom niewidomym i niedowidzącym. Korzystając z tej aplikacji, osoby słabowidzące mają możliwość konwersji dowolnego tekstu na czytelny format, dzięki czemu świat staje się dla nich bardziej dostępny. PocketVision przełamuje bariery i pozwala stworzyć bardziej integracyjne społeczeństwo – mówi Robin Spinks, starszy menedżer ds. innowacji i technologii w RNIB.

PocketVision od dziś można pobrać w Huawei AppGallery. Bezpłatna aplikacja jest dostępna w językach: angielskim, portugalskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i chińskim. Aby dowiedzieć się więcej o PocketVision, odwiedź oficjalną stronę HONOR.


Źródło: Materiały prasowe
dodano: 2019-09-09 06:22:14