Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Graphene Week w Warszawie

Graphene Week to coroczna konferencja non profit organizowana przez Komisję Europejską w ramach 10-letniego programu Unii Europejskiej "Graphene Flagship". Celem grafenowego projektu flagowego jest rozwój badań naukowych nad wykorzystaniem grafenu i innych materiałów dwuwymiarowych w różnych dziedzinach życia i gospodarki. Organizatorem konferencji Graphene Week 2016, która odbywa się w dniach 13-17 czerwca 2016 r. w Warszawie jest Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Grafen Tydzień najbardziej prestiżowa europejska konferencja na temat grafenu i pokrewnych materiałów dwuwymiarowych skupia kluczowych międzynarodowych ekspertów i profesjonalistów z całego świata. Do tej pory konferencja Grafen Tydzień organizowana była w różnych miejscach w Europie. W 2014 roku, została zorganizowana w Göteborgu, Szwecja, gdzie zgromadziła ponad 450 specjalistów z 35 krajów. Na Graphene Week 2015 w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, zjechało ponad 600 specjalistów z 37 krajów. W 2016 r. organizację Grafen Week powierzono Polsce i odbywa się ona w głównym kampusie Uniwersytetu Warszawskiego.

Powierzenie organizacji tak prestiżowej konferencji Polsce to dowód uznania dla posiadania najbardziej zaawansowanej technologii produkcji grafenu. Twórcą jednej z takich metod produkcji grafenu wysokiej jakości jest bowiem dr Włodzimierz Strupiński z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie. Informujemy o tym z dumą, ponieważ dr Strupiński z Zespołem jest za tą metodę laureatem Nagrody Prestiżu RENOMA ROKU 2013 w kategorii Wynalazca.

Program tegorocznej konferencji Graphene Week 2016 koncentruje się na następujących zagadnieniach:
  • aspekty naukowe oraz zastosowania grafenu i nowych materiałów 2D;
  • synteza grafenu i nowych materiałów 2D;
  • materiały dwuwymiarowe, heterostruktury i superstruktury;
  • korelacje między grafenem i innymi materiałami 2D;
  • nanokompozyty bazujące na grafenie i materiałach 2D;
  • związane z grafenem badania biomedyczne i środowiskowe.
Partnerem strategicznym Konferencji jest Miasto Stołeczne Warszawa. Patroni honorowi to Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwo Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Partnerem Konferencji jest PGE Polska Grupa Energetyczna SA a sponsorami: Uniwersytet Warszawski, Bank Polski PKO BP oraz Gras Savoye Polska sp. z o.o.


dodano: 2016-06-16 09:11:56