Chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości
Wydarzenia
Generacja Y, czyli Millenialsi

Millenialsi – to grupa społeczna, o której ostatnio bardzo dużo się pisze i mówi. Liczne opracowania na temat tego pokolenia wskazują na jedno – są to ludzie, którzy jako konsumenci od starszych pokoleń różnią się niemal wszystkim. Zarówno jeśli chodzi o sam proces zakupowy i jego formę, jak i podejście do konsumpcji jako takiej.

Millenialsi, zwani inaczej pokoleniem Y, to osoby urodzone pomiędzy 1980 a 2005 rokiem. Jest to grupa licząca w Polsce już ponad 10 mln osób. Ze względu na tak dużą liczebność oraz fakt, że to właśnie oni kupują i wydają najwięcej na otaczające ich dobra, są oni dla wszystkich marek najważniejszą grupą docelową. To dla nich tworzone są dedykowane strategie marketingowe i to właśnie oni dyktują zmiany w ofercie firm.

Co wyróżnia millenialsów na tle innych pokoleń?
  • Przeświadczenie o swojej wyjątkowości i wysokich własnych kompetencjach, przedsiębiorczość oraz pewność siebie. To pokolenie, które chce bezpośrednio decydować o tym co wybiera, zamiast biernie korzystać z proponowanych ofert.
  • Bezwzględna wiara i zaufanie informacji pochodzącej z Sieci. Przy tym opinie nieznanych osób na temat jakiegoś produktu, czy usługi będą dla pokolenia Y bardziej wiarygodne, niż polecenia znajomych, czy rodziny.
  • Millenialsi są gotowi przepłacać za aktywne społecznie i ekologiczne brandy.
  • Wbrew pozorom są bardzo zorientowani na wartości rodzinne – dużo bardziej, niż generacja poprzednia.
  • Dążą do sytuacji, żeby pasja życiowa, czy hobby stały się nierozłączną częścią życia – najlepiej wykonywanym zawodem.
  • Są tolerancyjni w stosunku do… reklamy. 57% badanych „Ygreków” wyznało, że nie interesuje ich, czy właśnie czytany post ukochanego bloggera został opłacony przez jakiś brand, czy też nie. A ponad 92% ufa informacji wychodzącej z opiniotwórczych źródeł w Internecie.
Warto uzbroić się w wiedzę o tym niewątpliwie interesującym pokoleniu. Gdzie ich spotkać? Rozejrzyj się wokół. Lub spójrz w lustro. Albo po prostu przejrzyj specjalny zestaw portretów Millenialsi w banku zdjęć Photogenica.


dodano: 2018-05-18 06:26:02